16°
26.4.2024
Sagan sa zo zeleného dresu nevyzlieka. V 7. etape skončil tretí

Zdroj: SITA

PARÍŽ / V piatok trinásteho odštartovala 7. etapa najslávnejších cyklistických pretekov Tour de France. Pre Petra Sagana to ale rozhodne nebol deň, ktorý by mu priniesol nešťastie. V etape, ktorá mala dĺžku 231 kilometrov skončil na 3. mieste. Zelený dres tak nevyzlieka.

Úspešný slovenský cyklista Peter Sagan skončil v 7. etape pretekov Tour de France na 3. mieste. Tá bola zároveň najdlhšia, až 231 kilometrová. Štartovalo sa z Fougeres a cieľová rovinka bola v Chartres. Predbehli ho len Fernando Gaviria a víťazom sa stal holandský jazdec Dylan Groenewegen. Jazdec tímu Lotto NL-Jumbo sa držal výrazne vpredu.

Rodákovi zo Žiliny Saganovi, tak zostal zelený dres. V ňom odštartuje aj 8. etapu pretekov, ktorá sa bude konať v sobotu 14. júla o 11:50 hodine. Začne v Dreux a skončí v Amiens.