Jasno
-7°
Bratislava
Oldrich
3.12.2023
Ďalšie pódiové umiestnenie pre Vlhovú: V obrovskom slalome v Kranjskej Gore skončila tretia
Zdielať na

Ďalšie pódiové umiestnenie pre Vlhovú: V obrovskom slalome v Kranjskej Gore skončila tretia

Zdroj: TASR

KRANJSKA GORA / Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára tretie miesto. V slovinskej Kranjskej Gore zaostala o 40 stotín sekundy za Kanaďankou Valerie Grenierovou, ktorá slávila premiérové víťazstvo v SP v kariére. Druhá skončila Talianka Marta Bassinová (+0,37), ktorá zvýšila svoj náskok v priebežnej klasifikácii disciplíny.

Vlhová dosiahla 64. pódiové umiestnenie v prestížnom seriáli, siedme v tejto sezóne. V obráku bola predtým druhá v Semmeringu a tretia v Sestriere. "Bolo to dobré druhé kolo, aj keď nie dokonalé, keďže som tretia. Snažila som sa ísť trochu inak, agresívnejšie, čistejšie. Sneh mi naozaj vyhovoval, nebolo to ani tvrdé, ani mäkké, mala som dobré lyže, dobrý setup. Dala som do toho všetko a je z toho ďalšie pódium. Chcem sa poďakovať fanúšikom, že sem prišli v takom počte a že mi fandia. Bolo ich počuť, ak by tu neboli Slováci, nie je tu atmosféra," uviedla Vlhová po svojom 17. pódiovom výsledku v obrovskom slalome. V 2. kole zajazdila druhý najlepší čas.

Na čele SP zostala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá sa umiestnila v sobotu až na 6. priečke (+1,33), Vlhová je druhá. V prvom kole pretekárkam zhoršovala jazdu znížená viditeľnosť, spodnou časťou sa pohybovala mierna hmla. Vlhová zajazdila šiesty najlepší čas, keď za prekvapujúcou líderkou Grenierovou zaostala o 36 stotín. Slovenka išla od úvodu razantne, dala si pozor na kritickú bránku pred prvým medzičasom, kde sa menil smer zjazdovky a po druhom sektore tesne viedla pred dovtedy vedúcou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou.

Dolu bola trochu menej aktívna a v cieli sa zaradila na priebežnú tretiu pozíciu. Neskôr ju predbehli ešte tri pretekárky. "Myslím si, že to nebolo až také zlé. Mala som pocit, akoby to môžem viac atakovať. Išla som, čo to dá, ale viem, že môžem zajazdiť ešte lepšie. Takže to bude hlavný cieľ do druhého kola. Trať je super, mala som pocit, že na prehliadke to bolo ešte tvrdšie, počas prvého kola aj vplyvom tepla trať trochu povolila, ale podmienky sú super," povedala Vlhová. Grenierová so štartovým číslom 12 sa prvýkrát v kariére dostala na čelo po prvom kole obráku, viedla o štyri stotiny pred Gutovou-Behramiovou, tretia bola Talianka Federica Brignoneová (+0,16).

V 2. kole Vlhová na priamejšie postavenej trati zvolila agresívnejšiu jazdu. Svoj náskok na dovtedy vedúcu Coralie Frasse Sombetovú zvýšila na druhom a treťom medzičase až na 54 stotín a dolu ešte zrýchlila. Podarilo sa jej zajazdiť bez chýb, v cieli mala k dobru 0,93 stotín na Francúzku a hlásila veľkú spokojnosť. Na jej jazdu nestačila ani Mikaela Shiffrinová, ktorá si tak musí počkať na 82. víťazstvo a ženský rekord krajanky Lindsey Vonnovej. Američanka po šnúre piatich triumfov napokon skončila až šiesta. Bassinová potom prekonala Vlhovej čas o tri stotinky, Brignoneová a Gutová-Behramiová sa ale zaradili za Slovenku. Grenierová tlak zvládla a jej premiérové pódiové umiestnenie v SP bolo hneď aj víťazným.

Kanaďanka zašla v oboch kolách najlepší čas. "Nemám slov. Nemôžem tomu stále uveriť. Som taká šťastná, je to neskutočné. Pred druhým kolom som bola uvoľnená, cítila som sa normálne a riskovala som," povedala 26-ročná Grenierová, ktorá bola vlani v obráku v Kranjskej Gore štvrtá. Ďalší obrovský slalom absolvujú ženy v slovinskom stredisku v nedeľu, 8. januára.

Súvisiace články

Najčítanejšie