10°
Vojtech
23.4.2024
Famózna Vlhová sa stala kráľovnou v Záhrebe

ZÁHREB / Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala prvý slalom v roku 2020 v chorvátskom Záhrebe. Stala sa tak na tamojšej zjazdovke snehovou kráľovnou.

Petra Vlhová vyhrala slalom Svetového pohára v chorvátskom Záhrebe. Naša reprezentantka triumfovala v súčte oboch kôl s náskokom 1,31 sekundy pred svojou najväčšou rivalkou - Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Bronzovú priečku s odstupom priepastných 3,49 s na slovenskú víťazku obsadila Rakúšanka Katharina Liensbergerová.

"Ani neviem, čo mám povedať. Dnes som sa cítila veľmi dobre. Konečne sa mi podarili dve jazdy bez väčších chýb. Je to pre mňa veľmi dôležité, pretože dosť často som bola druhá a dnes som konečne vyhrala. Tento triumf venujem servismanovi Gigimu, ktorý sa v predchádzajúcich dňoch zranil. V druhom kole som šla ešte rýchlejšie ako v prvom, lebo Mikaela zajazdila tiež veľmi dobre. Mám z dneška veľkú radosť," povedala nadšene Petra Vlhová v cieli do mikrofónu organizátorov.

Vlhová dosiahla svoje najvýraznejšie víťazstvo vo Svetovom pohári. Naša lyžiarka triumfovala s náskokom 1 sekundy a 31 stotín. Doteraz mala najväčší náskok pri prvom kariérnom víťazstve v Åre 2015, kde vyhrala o 59 stotín.

Slovenská reprezentantka dovŕšila tridsiatku pódiových umiestnení v pretekoch Svetového pohára v kariére. Rovnako dosiahla šieste víťazstvo v slalome a celkovo dvadsiate pódium v najtočivejšej disciplíne. Celkovo nazbierala 11 víťazstiev, jedenásť druhých a osem tretích miest. Stále platí, že nikde nevyhrala dvakrát.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2019/2020 - Záhreb:

Slalom žien - 1.+2. kolo: 1. Petra Vlhová (SR) 1:57,98 min, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,31 s, 3. Katharina Liensbergerová (Rak.) +3,49, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +3,60, 5. Anna Swennová Larssonová (Švéd.) +3,62, 6. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) +3,79

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 13 z 39 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 826 bodov, 2. Petra Vlhová (SR) 513, 3. Federica Brignoneová (Tal.) 451, 4. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 329, 5. Michelle Gisinová (Švaj.) 301, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 287

Poradie v hodnotení slalomu v SP (po 4 z 9 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 380 bodov, 2. Petra Vlhová (SR) 260, 3. Katharina Liensbergerová (Rak.) 186, 4. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) 155, 5. Michelle Gisinová (Švaj.) 151, 6. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) 142