Milujem lyžovanie a pracujem na sebe, vraví najlepšia paralympionička na svete Farkašová

26.10.2019 13:53 Noviny.sk Šport

Milujem lyžovanie a pracujem na sebe, vraví najlepšia paralympionička na svete Farkašová

Naša najúspešnejšia paralympionička si spod piatich olympijských kruhov priniesla 5 medailí. embed kód
BRATISLAVA / Slovenka Henrieta Farkašová získala ďalšie veľké ocenenie svojej skvelej lyžiarskej kariéry. Zrakovo znevýhodnenú športovkyňu v zjazdovom lyžovaní na galavečere v nemeckom Bonne ocenili ako najlepšiu paralympijskú športovkyňa roka na svete. Je to výsledok jej mimoriadne úspešného vystúpenia na zimných paralympijských hrách v Pjongčangu 2018.

Farkašová si prevzala ocenenie Paralympic Sport a Media Award. Medzi mužmi získal hlavný honor francúzsky bežec na lyžiach Benjamin Daviet. Ocenenia udeľuje Medzinárodný paralympijský výbor každé dva roky vždy po paralympijských hrách. Aktuálne podujatie sa koná aj ako súčasť osláv 30. výročia vzniku Medzinárodného paralympijského výboru.

"Každý z nás túži byť ocenený. Som veľmi rada, že moje športové výkony nachádzajú aj takúto morálnu odozvu. Toto ocenenie reflektuje moju úspešnú paralympijskú sezónu," uviedla Henrieta Farkašová, cituje ju oficiálny portál paralympic.org.

Tridsaťtriročná rodáčka z Rožňavy je najúspešnejšia paralympijská športovkyňa histórie samostatného Slovenska. Spolu s navádzačkou Natáliou Šubrtovou majú v zbierke úspechov deväť zlatých, dve strieborné a jednu bronzovú medailu zo zimných paralympijských hier. Na ZPH v kórejskom Pjongčangu boli s bilanciou štyri zlaté, jedna strieborná medaila v piatich disciplínach vyhlásené za najúspešnejšie športovkyne hier.

Športový Oscar

Tieto obrovské úspechy boli korunované aj na tohtoročnom galavečere Laureus World Sports Awards v Monaku získaním najprestížnejšieho ocenenia vo svete športu Laureus - športové osobnosti roka so zdravotným znevýhodnením. Toto ocenenie, nazývané aj "športový Oscar", udeľuje prestížna športová Akadémia Laureus zložená z najväčších osobností svetového športu.

"Prečo som taká úspešná? Milujem lyžovanie a stále tvrdo na sebe pracujem. Myslím si, že som mentálne dosť silná, pretože sa mi po mnohých zraneniach vždy podarilo vrátiť na vrchol," dodala Farkašová.

Petra Vlhová si v Jasnej zatrénovala s deťmi: 

Zdroj: noviny.sk/SITA/

TV Program

21:30 9-1-1: Texas
22:30 NAJHĽADANEJŠÍ
23:30 Kosti
20:25 Všetko najhoršie
22:30 Podvod
00:15 Najlepšie svetové videá II.
21:55 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIII.
23:50 Spackané plastické operácie III.
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Továrna na sny
22:35 24 hodin života
00:05 Strážce spravedlnosti I.