Marcel
20.4.2024
Kuzminová napriek chybe ovládla preteky a s prehľadom zvíťazila

Archívna reportáž

OBERHOF / Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová suverénne vyhrala preteky Svetového pohára v stíhacích pretekoch žien na desať kilometrov. Išlo o štvrté kolo. Nadviazal tak na svoj štvrtkový úspech.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová sa napriek dvom chybám na strelnici stala suverénnou víťazkou stíhacích pretekov žien na 10 km v rámci 4. kola Svetového pohára 2017/2018.

V pretekoch nadviazala na svoj štvrtkový úspech zo šprintu na 7,5 km. Druhá s odstupom 1:04,4 min skončila Talianka Dorothea Wiererová a tretia bola Ukrajinka Vita Semerenková, ktorá zaostala o 1:10,2. Obe sklopili všetkých dvadsať terčíkov a posunuli sa zo 16., resp. 22. pozície po rýchlostných pretekoch.

Svetový pohár 2017/2018 v biatlone - 4. kolo - Oberhof (Nem.):

Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Anastasia Kuzminová (SR) 30:49,5 min (2), 2. Dorothea Wiererová (Tal.) +1:04,4 (0), 3. Vita Semerenková (Ukr.) +1:10,2 (0), 4. Weronika Nowakowská (Poľ.) +1:17,1 (0), 5. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +1:23,4 (3), 6. Daria Domračevová (Biel.) +1:28,8 (2), 7. Laura Dahlmeierová (Nem.) +1:29,1 (1), 8. Anna Frolinová (Kór. rep.) +1:36,0 (2), 9. Justine Braisazová (Fr.) +1:37,0 (3), 10. Anais Bescondová (Fr.) +1:37,1 (1)