Andy Murray mieri takmer po roku opäť na kurty. Nemám žiadne ciele, tvrdí

19.06.2018 11:14 Noviny.sk Šport Tenis
Andy Murray mieri takmer po roku opäť na kurty. Nemám žiadne ciele, tvrdí Zdroj: Twitter @HeroicSportFr
LONDÝN / Britský tenista Andy Murray sa na kurtoch naposledy predstavil minulý rok vo Wimbledone. Vtedajšia svetová jednotka zviedla vo štvrťfinále tuhý boj s Američanom Samom Querrym. Tridsaťjedenročný Škót ešte živil nádej na obhajobu titulu na wimbledonskej tráve. Počas celého stretnutia však Murray bojoval s bolesťou bedra a zápas nakoniec prehral v štyroch setoch. V tom čase očakával po rekonvalescencii návrat na konci roka 2017, no nepodarilo sa mu to.

Jeho zranenie si vyžiadalo operáciu, a tak sa na kurty na konci roka 2017 nevrátil. Murray priznáva, že v posledných mesiacoch prešiel zložitým a namáhavým procesom, po fyzickej aj mentálnej stránke. Jedenásť mesiacov neskôr je pripravený na návrat do kolotoča turnajov. "Bolo to náročné," uviedol wimbledonský víťaz z rokov 2013 a 2016 na nedeľnom stretnutí s novinármi v londýnskom Queen's Clube.

"Po operácii chrbta v roku 2013 som sa dokázal vrátiť na kurty skôr. Hral som už po štyroch mesiacoch. Môj chrbát však stále nebol v stopercentnom stave, až po deviatich mesiacoch som sa začal cítiť komfortne. Rovnaké je to aj teraz. Stále cítim bolesť, ale čakal som to. Mám problém s bedrom už osem rokov. Dlhú dobu som navštevoval špecialistu v Austrálii. Nie je to perfektné, ale rád by som sa vrátil na dostatočnú úroveň. A dúfam, že sa tam dostanem," vysvetlil.

Náročný súper rovno na úvod

Murrayho čaká pri tohtoročnej súťažnej premiére v prvom kole turnaja v londýnskom Queen's clube náročný protivník. Jeho súper Austrálčan Nick Kyrgios sa na minulotýdňovom turnaji v nemeckom Stuttgarte dostal až do semifinále, kde po takmer dvojhodinovom boji prehral s neskorším víťazom podujatia Švajčiarom Rogerom Federerom. Víťaz US Open z roku 2015 Murray vedie vo vzájomnej bilancii nad Kyrgiosom 5:0, naposledy nad ním zvíťazil pred dvoma rokmi vo Wimbledone. Nadchádzajúci zápas ich však stretne v rozdielom rozpoložení.

"Bude to určite náročné stretnutie, pretože ak je stopercentne koncentrovaný, patrí medzi najlepších hráčov na tráve. Pri jeho kvalite podania a úderov nás najskôr nečakajú dlhé výmeny. Pre moje telo však bude pozitívne, ak nestrávime veľa času pri výmenách," dodal. V Queen's Clube získal Murray už päť titulov a tak si na svoj návrat nemohol vybrať lepšie miesto. Nenasadeného a v súčastnosti až 257. hráča svetového rebríčka Murrayho čaká v jeho časti "pavúka" tvrdá konkurencia v podobe krajana Kyla Edmunda, štvorky turnaja Belgičana Davida Goffina a finalistu minulotýždňového turnaja v Stuttgarte Kanaďana Milosa Raonica.

Škót ale priznáva, že on sa musí sústrediť iba na samého seba. Nechce sa zaťažiť prípadnými očakávaniami. "Chýbal mi tenis a súťaženie. Nemám žiadne ciele. Potrebujem iba čas. Rád by som sa vrátil na vrchol, ale na začiatok mi bude stačiť, ak sa budem cítiť a hrať dobre. Keď hrám zápas, je to pre mňa ďalší druh rehabilitácie. Neexistuje žiadna záruka, ako sa budete cítiť po stretnutí. Viac budem vedieť v utorok po zápase," skonštatoval Murray na záver.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
09:30 Súdna sieň
06:05 DEDIČSTVO
07:30 Panelák
08:50 Simpsonovci IV.
06:50 POLICAJTI V AKCII
08:15 Prvé oddelenie
08:40 Prvé oddelenie
07:20 Požiarnik Sam IX.
07:30 Kúzlovanie
07:40 Rapotáčik
05:45 Prázdniny za všechny prachy
07:35 Daddy Cool
09:20 Valerian a město tisíce planet