Jasno
25°
Bratislava
Móric
22.9.2023
KID Kovács vo februári zabojuje o európsky titul WBO
Zdielať na

KID Kovács vo februári zabojuje o európsky titul WBO

Slovenského boxera Tomáša Kovácsa čaká vo februári zápas o titul európskeho šampióna organizácie WBO v poloťažkej váhe.

Pôjde tak o historicky prvý súboj Slováka o niektorý z titulov štyroch najuznávanejších profesionálnych organizácií.

Súboj už podľa slov pästiara, známeho pod prezývkou Tomi Kid, odobril prezident európskej sekcie Svetovej boxerskej organizácie István "Ko-ko" Kovács. "Vo štvrtok som bol rokovať so šéfom promotérskej spoločnosti Felix Promotion. Existuje dohoda, podľa ktorej sa tento zápas uskutoční na Slovensku. Isté je len to, že budem boxovať vo februári, pričom meno súpera i miesto konania duelu sa určí v priebehu najbližších dní či týždňov," uviedol  v súčasnosti najlepší slovenský profesionál medzi štyrmi povrazmi.

Kovács sa naposledy predstavil v ringu v novembri, keď v maďarskej Orosháze zdolal krajana Slavomíra Selického, ktorý po prvom kole do ďalšieho nenastúpil. Tridsaťtriročný Galanťan má doteraz v profiboxe stopercentnú bilanciu, keď vyhral všetkých 18 zápasov, z toho 13 spôsobom KO. V roku 2009 získal titul majstra sveta vo verzii WBF.

Okrem organizácie WBO patria do "veľkej štvorky" ešte WBA, WBC a IBF. Titul s prívlastkom "major" ešte udeľuje aj americký boxerský magazín The Ring. Úradujúcim majstrom sveta WBO v Kovácsovej váhe je Nemec Jürgen Brähmer, opasok šampióna v najťažšej hmotnostnej kategórii zase drží Ukrajinec Vladimir Kličko.