Juraj
24.4.2024
Dvakrát bronz, jedno striebro. Slováci zažiarili na ME v Poľsku

Archívna reportáž

SZELMENT / Slovenskí reprezentanti si v závere uplynulého týždňa na majstrovstvách Európy vo vodnom lyžovaní za vlekom v poľskom Szelmente vybojovali tri medailové umiestnenia - striebro v súťaži družstiev a dva bronzy zásluhou Alexandra Vaška ml.

Ešte v sobotu si slovenský tím vyjazdil vyrovnanými výkonmi 2. miesto v tímovej súťaži. V nedeľňajších finálových jazdách si opäť najlepšie počínal Vaško ml. Najprv v slalome výkonom 1,00 bóje na 12 metrovom lane skončil na šiestej priečke. V akrobatickej jazde si so ziskom 9560 bodov vybojoval bronz. Vo finále skokov nenašiel minuloročný majster Európy formu a napokon skončil na siedmej pozícii skokom dlhým 55,70 metra. Súčtom bodov však v trojkombinácii získal ďalší cenný kov - opäť bronzovej hodnoty.

"Celkovo som s výkonmi našich reprezentantov spokojný. Alexander Vaško ml. opäť získal dvakrát bronz a najviac prispel k druhému miestu v súťaži tímov. Veľmi dobre sa predviedli najmladší členovia tímu Samuel Saxa a Lucia Fedorová, keď si pri svojom debute vybojovali účasť vo finále. O niečo viac som očakával od výkonov trojice Juraj Kerpčár, Nikolas Wolf a Veronika Cseplőová. Všetci traja bodovali do tímu, no v individuálnych disciplínach mali určite na lepšie výsledky," poznamenal predseda Slovenského zväzu vodného lyžovania a wakeboardingu Alexander Vaško.

Výsledky:
Akrobatická jazda - muži: 1. Alexander Michajlov 10 470 b., 2. Arťom Morozov (obaja Biel.) 9630, 3. Alexander Vaško (SR) 9590
Trojkombinácia: 1. Nikita Papakul 2667,98, 2. Arťom Morozov (obaja Biel.) 2665,85, 3. Alexander Vaško (SR) 2581,52
Súťaž družstiev: 1. Bielorusko 8583,05, 2. Slovensko 6642,53, 3. Nemecko 6142,99

Pozrite si archívnu reportáž o alternatívno spôsobe vodného lyžovania.