11°
Danica, Dana
16.4.2024
Na úvod ME vysoká prehra vodnopólistov so Španielmi

BELEHRAD / Slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácii vôbec nevyšiel vstup do 32. majstrovstiev Európy v srbskom Belehrade, v nedeľu ráno podľahla v súboji základnej A-skupiny favorizovaným Španielom vysoko 4:13.

Zverenci Antonia Estellera nezachytili úvod zápasu a prehrávali už 0:8. Neskôr síce dosiahli niekoľko gólov, ale na rozbehnutého súpera to nestačilo.

V úvodnej štvrtine Slováci nevyužili až štyri presilovky a z toho ťažili favorizovaní Španieli, ktorí svoje príležitosti premieňali - raz sa presadili v početnej výhode, raz z pokutového hodu a dvakrát v rovnovážnej hre. Už v úvodnej časti predčasne dohral Jozef Hrošík, ktorého arbitri vylúčili do konca duelu. Prvý gól dosiahol slovenský výber až v 12. min, postaral sa oň v presilovke Martin Faměra a znížil na 1:8. V polovici duelu Španielsko viedlo už 10:2. V tretej štvrtine pridal slovenský výber tretí gól zásluhou Lukáša Ďuríka a v záverečnej časti skóroval aj kapitán Juraj Zaťovič.

Slováci v Belehrade štartujú na ME prvýkrát po ôsmich rokoch, predtým sa naposledy predstavili v španielskej Málage 2008. V utorok 12. januára o 9.30 h nastúpia proti Holanďanom.

ME 2016 vo vodnom póle - Belehrad (Srb.) - A-skupina:

Španielsko - Slovensko 13:4 (4:0, 6:2, 2:1, 1:1)
Góly: Molina 4, Echenique 3, Mallarach 2, Munárriz, López-Escribano, Szirányi a Fernández po 1 - Faměra 2, Zaťovič a Ďurík po 1
Vylúčenia: 14:11, presilovky: 9/1 - 12/1, pok. hody: 3/3 - 0, rozhodovali: Severo (Tal.) a Ohme (Nem.), 200 divákov

Slovensko: Gogola (Kozmér) - Faměra, Zaťovič, Baláž, Seman, Maroš Tkáč, Kolárik - Hrošík, Ďurík, T. Bielik, Polovic, Brúder
Španielsko: Aguilar, López-Pinedo - Munárriz, López-Escribano, Roca, Molina, Minguel, Szirányi, Espaňol, Tahull, Fernández, Mallarach, Echenique