Lesana
5.5.2024
Žampa nepostúpil do 2. kola slalomu vo Val d'Isére, víťazom Matt

Zdroj: sita, Adam Žampa

VAL D'ISÉRE / Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní vo francúzskom Val d'Isére Slovákovi nevyšiel...

Rakúsky reprezentant Mario Matt sa stal víťazom nedeľňajšieho slalomu vo francúzskom Val d'Isére v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Pre bývalého dvojnásobného majstra sveta v tejto disciplíne to bolo 15. víťazstvo v pretekoch SP v kariére. Na druhom mieste skončil Švéd Mattias Hargin s odstupom viac ako pol sekundy, Talian Patrick Thalen obsadil tretiu pozíciu (+0,78 s).

Slovenský reprezentant Adam Žampa nepostúpil do 2. kola. Dvadsaťtriročná slovenská mužská jednotka obsadila 33. miesto časom 53,97 s. Žampa štartoval s číslom 37.

Výsledky - preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní vo Val d'Isére (Fr.):

Slalom mužov: 1. Mario Matt (Rak.) 1:44,59 min, 2. Mattias Hargin (Švéd.) +0,53 s, 3. Patrick Thaler (Tal.) +0,78, 4. Jean-Baptiste Grange (Fr.) +0,82, 5. Markus Larsson +0,87, 6. André Myhrer (obaja Švéd.) +0,93, ... 33. Adam Žampa (SR) +2,45 - nepostúpil do 2. kola