Oblačno
22°
Bratislava
Oskar
8.8.2022
Tyson priznal závislosť od kokaínu. Podvádzal falošným penisom
Zdielať na
Ostatné

Tyson priznal závislosť od kokaínu. Podvádzal falošným penisom

LONDÝN / Bývalý šampión v profesionálnom boxe, Američan Mike Tyson, bol počas svojej kariéry závislý od kokaínu a v snahe vyhnúť sa pozitívnemu dopingovému testu neváhal použiť aj umelý penis.

Štyridsaťsedemročný Tyson to uvádza vo svojej najnovšej knihe Neodškriepiteľná pravda, ktorá sa dostane do predaja 21. novembra.

Kokaín od 11-ich rokov

Tyson v nej okrem iného napísal, že prvý raz ochutnal kokaín ako 11-ročný a potom ho sprevádzal počas väčšiny kariéry v profesionálnom ringu. V útlom detskom veku pil prvý raz aj alkohol a často bol tiež pod vplyvom marihuany. Antidopingových komisárov klamal tým, že počas kontrol používal falošný penis, ktorý predtým naplnil močom inej osoby. Jeho nečakaná prehra s Angličanom Dannym Williamsom v roku 2004 bola následkom toho, že si zobral drogy tesne pred vstupom do ringu a jeho reakcie boli spomalené.

"História bitiek je históriou drog. Všetci veľkí generáli a bojovníci boli pod ich vplyvom. Vždy, keď som sa ocitol na dopingovej kontrole, použil som svoj náhradný penis, ktorý som naplnil čistým močom," vysvetlil Tyson pre britský The Telegraph. Priznal tiež, že bol pod vplyvom kokaínu, keď sa v roku 2002 v zápase s Lennoxom Lewisom zahryzol súperovi do nohy. V televízii vysielaná tlačová konferencia pred zápasom sa vtedy skončila bitkou oboch boxerov a škandálom. "Úplne som vtedy stratil hlavu. Pozrel som sa na neho a chcel som ho zničiť," priznal Tyson.

Za jointa pokuta 200 000 dolárov

Spomína aj na to, ako sa v roku 2000 nevyhol pokute 200 000 dolárov za pozitívny test na marihuanu. Po zápase s Andrewom Golotom v Detroite musel na kontrolu skôr, než mu niekto z členov jeho tímu mohol poskytnúť svoj moč na zakrytie jeho vlastného s obsahom marihuany.

Tyson bol najmladším profesionálnym majstrom sveta podľa verzií WBC, WBA a IBF v kategórii bez rozdielu hmotnosti. Po rokoch priznal, že veľká väčšina jeho víťazstiev sa zrodila "v excitovanom" stave, do ktorého sa dostal vďaka drogám a alkoholu. Istý čas bol podľa vlastných slov dokonca na pokraji smrti. Teraz údajne všetko ľutuje. "Mrzí ma, že som ohrozoval iných, keď som sa dostal do svojich herkulovských nálad," napísal boxer s prezývkou Železný Mike.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

sita

Súvisiace články