Florián
4.5.2024
Janíčková v Antverpách druhá, Sýkorová na 4. mieste

Zdroj: sita, Janíčková

Slovenská reprezentantka v cyklotriale Tatiana Janíčková obsadila druhé miesto v súťaži žien na tretích tohtosezónnych pretekoch Svetového pohára UCI v belgickom meste Antverpy (17. - 19. augusta).

Líderka priebežného poradia SP nazbierala v pretekoch 22 trestných bodov, víťazkou sa stala Španielka Gemma Abantová-Condalová (20 trestných bodov). Druhá Slovenka v kategórii žien Kristína Sýkorová skončila napokon na 4. mieste (28). V kategórii Elite 20 sa osemčlenného finále nepodarilo prebojovať ani jednému slovenskému jazdcovi - Ján Kočiš bol deviaty a Martin Behro skončil na 24. mieste.

SP v cyklostriale - Antverpy: Ženy: 1. Gemma Abantová-Condalová (Šp.) 20, 2. Tatiana Janíčková (SR) 22, 3. Janine Jungsfelová (Rak.) 23, 4. Kristína Sýkorová (SR) 28