18°
Jarmila
28.4.2024
Slováci na OH. Fašungová hladko prehrala

Slovenská bedmintonová reprezentantka Monika Fašungová neuspela vo svojom úvodnom vystúpení na Hrách XXX. olympiády v Londýne, keď v stretnutí základnej D-skupiny podľahla favorizovanej Juan Gu zo Singapuru hladko 0:2.

Proti favoritke solídne, ale bez šance

Fašungovej nevyšiel vstup do duelu, hneď prehrávala 0:5 i 2:4. Potom sa dotiahla na 4:7, ale od stavu 5:10 už neuhrala ani bod, a tak prvé dejstvo získala za 11 minút Juan Gu. Druhý set začala 24-ročná hráčka klubu CEVA Trenčín lepšie. Hoci bolo 0:2, dostala sa do vedenia 4:3 i 5:4. Trinásta nasadená Singapurčanka však otočila na 8:5. Debutujúca Slovenka sa potom dotiahla na 7:9, ale v ďalšom priebehu sa jej nepodarilo viac zdramatizovať nedeľňajší súboj. Od stavu 14:10 už dominovala na kurte Juan Gu, ktorá vyhrala set za 14 minút 21:11 a mohla sa tešiť z druhého víťazstva v kariére nad Fašungovou. Zverenku trénera Tomáša Lobotku čaká druhý duel v pondelok ráno, keď nastúpi proti Victorii Naovej z Austrálie, s ktorou má vzájomnú bilanciu 0:1.

Klíma fúkala na košíky

"Bol to dosť náročný zápas. Priznám sa, že ku koncu som už nevládala, ťažko sa mi dýchalo. Súperka bola veľmi rýchla, hrala rýchle košíky. Nevýhodou tejto haly je, že z jednej strany fúka klíma a potom údery z jednej strany končia často v aute a z druhej sú krátke. Podmienky sú však rovnaké pre všetkých. Očakávala som takýto ťažký duel. Snažila som sa, ale očakávala som, že získam viac bodov. Všetky ázijské hráčky hrajú rovnako, sú neuveriteľne rýchle. Pred stretnutím som nebola nervózna, tešila som sa na svoju olympijskú premiéru. V hale bolo už ráno veľa ľudí, čo bolo super. Hralo sa mi fajn, ale súperka bola jednoducho lepšia a nad moje sily," povedala Monika Fašungová.