Zatiahnuté, dážď
Juraj
24.4.2024
Slováci prehrali aj v poslednom zápase

KOLÍN NAD RÝNOM / Slovenská hokejová reprezentácia prehrala 2:4 s výberom Švédska v utorkovom zápase na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku. Dosiahla tak v nemeckom Kolíne nad Rýnom historicky najhoršie umiestnenie v elitnej kategórii majstrovstiev sveta. Pod vedením trénera Zdena Cígera hráči SR skončili na 14. priečke.

Zápas viedli česko-lotyšská rozhodcovská dvojica Antonín Jeřábek a Eduards Odiňš, pomáhať im budú Nemec Lukas Kohlmüller a Rus Gleb Lazarev.
V kolínskej Lanxess Arene mali v prvej tretine Švédi prevahu, ale do šancí sa dostali aj Slováci. V prvej tretine mali hneď niekoľko výborných šancí, ale na skúseného gólmana Henrika Lundqvista postupne nevyzreli Marcel Haščák, Andrej Kudrna ani Michel Miklík. Naopak, Švédi dvakrát potrestali zaváhanie slovenského družstva - V 5. min W. Nylander zblízka prekonal J. Hudáčka strelou do horného rohu a o štyri minúty neskôr obranca Ekman-Larsson usmernil do slovenskej bránky od zadného mantinelu odrazenú strelu Everberga.

V druhej tretine skorigoval Tomáš Matoušek, za Švédov pridal vzápätí tretí gól Dennis Everberg a Júliusa Hudáčka v slovenskej bránke nahradil Jaroslav Janus. V tretej tretine Švédi skórovali štvrtý gól. Michal Sersen trafil delovkou od modrej čiary iba súpera, puk zobral na pravom krídle William Karlsson a poslal ho do odkrytej slovenskej brány. Asistencie: Joel Lundqvist, Victor Hedman.

A-skupina
Švédsko -Slovensko 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 5. W. Nylander (Nicklas Bäckström, J. Klingberg), 9. Ekman-Larsson (Everberg, W. Karlsson), 26. Everberg (W. Karlsson), 60. W. Karlsson (, J. Lundqvist, Hedman) - 25. Matoušek (Skalický, Zigo), 42. Kudrna (Cingeľ)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Odiňš (Lot.) - Kohlmüller (Nem.), Lazarev (Rus.), 10 259 divákov

Švédsko: H. Lundqvist (V. Fasth) - Straalman, Hedman, Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler, Holm - E. Lindholm, V. Rask, Landeskog - Lindberg, Nicklas Bäckström, W. Nylander - Everberg, Söderberg, W. Karlsson - M. Krüger, J. Lundqvist, Eriksson Ek - C. Klingberg
Slovensko: J. Hudáček (Janus) - Čajkovský, Sersen, P. Čerešňák, Jánošík, Gernát, J. Mikuš, Šedivý - Miklík, L. Hudáček, Dravecký - A. Šťastný, Bližňák, Marcel Haščák - Kudrna, Cingeľ, Hrnka - Matoušek, Suja, Zigo - Skalický