14°
19.4.2024
Slovinci dokázali so Švajčiarmi zmazať manko, no prehrali po nájazdoch

PARÍŽ / Hokejisti Slovinska siahali vo svojom úvodnom vystúpení v parížskej základnej B-skupine na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku po prekvapení na úkor Švajčiarov, napokon však získali iba jeden bod za prehru 4:5 po samostatných nájazdoch.

Švajčiari viedli po I. tretine 4:0 a zdalo sa, že poľahky dokráčajú k víťazstvu. Ich góly dosiahli Andres Ambühl, Gaetan Haas, Romain Löffel a Simon Bodenmann. Do druhej časti vstúpili Slovinci s brankárom Matijom Pintaričom, ktorý nahradil Gašpera Krošelja.

To nováčika v elitnej kategórii naštartovalo a začal doťahovať náskok súpera. V 39. min v oslabení skorigoval Jan Muršak, v 46. min Žiga Jeglič pridal druhý presný zásah, v 55. min Jan Urbas v presilovke o dvoch korčuliarov dosiahol tretí gól a na 4:4 vyrovnal v početnej výhode o jedného hráča Robert Sabolič.

V predĺžení gól nepadol, v nájazdoch druhý bod pre Švajčiarov zariadil Damian Brunner.

Švajčiarsko - Slovinsko 5:4 pp a sn (4:0, 0:1, 0:3 - 0:0, 1:0)

Góly: 11. Ambühl (Suter), 12. Haas (Praplan, Genazzi), 17. Loeffel (Hollenstein, Praplan), 18. Bodenmann (Brunner, Richard), +rozhodujúci nájazd Brunner - 39. Muršak (Tavželj), 46. Jeglič (Sabolič, Kranjc), 55. Urbas (Ograjenšek, Pretnar), 56. Sabolič (Tičar). Rozhodcovia: Hribik (ČR), Linde (Švéd.) - Ritter (USA), ŠEFČÍK (SR), vylúčení: 8:5 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 4922 divákov

Švajčiarsko: Hiller - Diaz, Furrer, Untersander, Kukan, Loeffel, Genazzi - Praplan, Haas, Hollenstein - Brunner, Richard, Bodenmann - Suter, Malgin, Ambühl - Rüfenacht, Almond, Schappi

Slovinsko: Kroselj (21. Pintarič) - Kovačevič, Robar, Kranjc, Vidmar, Pretnar, Gregorc, Podlipnik, Tavželj - Sabolič, Tičar, Jeglič - Urbas, Muršak, Verlič - Goličič, Rodman, Ograjenšek - Pem, Mušič, Kuralt