Rosinu v Monaku zostrelil nováčik

Rosinu v Monaku zostrelil nováčik Zdroj: noviny.sk - Rosina v Monaku
Tretie pokračovanie najrýchlejšieho značkového seriálu Porsche Mobil 1 Supercup 2011 sa počas víkendu odjazdilo na legendárnom 3,34 km dlhom mestskom okruhu v Monaku. Pravidelné sprievodné podujatie Veľkej ceny Formuly 1 však Štefanovi Rosinovi neprinieslo vytúžené miesto na stupňoch pre najlepších.

Slovák predviedol vynikajúci štart, a to bol na rošte na 7, mieste. Už v prvom kole sa dokázal prebojovať na piate, tesne za tímového kolegu Kubu Germarziaka a pripravoval si pozíciu aby sa prebojoval ešte vyššie. No jeho snahu zmaril po prvý raz v Monaku štartujúci Francúz Estre, ktorého nováčikovská chyba skončila  kolízou s našim jazdcom:

“V tom úseku priestor pre tri vozidlá vedľa seba jednoducho neexistuje. Ide o body a takéto chyby by sa už v takejto lige robiť nemali. Estremu to napokon vysvetlili aj športoví komisári, no mne to je iba málo platné. Nič, sú pred nami ďalšie zaujmavé preteky v známom „Zelenom pekle“ severnej slučky na Nurburgringu, na ktoré sa musíme teraz všetci v tíme sústrediť,“ okomentoval svoj predčasný koniec Štefan Rosina.

V ďalšom priebehu pretekov sa iba potvrdilo to, čo už platí od roku 2004 – vyhral víťaz kvalifikácie René Rast. To ho v celkovom hodnotení posunulo na tretiu priečku. Za ním skončili líder seriálu Nick Tandy (v tejto sezóne bol už trietíkrát druhý) a Sean Edwards, ktorý je v priebežnom hodnotení Porsche Supercupu druhý. 

Štefanovi Rosinovi patrí v seriáli zatiaľ 11. miesto s minimálnym odstupom na štvoricu jazdcov pred ním.

Nasledujúce preteky na Nurburgringu sú naplánované na záver júna. Tentoraz však nebudú sprievodným podujatím kolotoča  F1.

Zdroj: tv joj

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:30 Kosti VII.
18:30 Kosti VII.
19:35 Profesionáli II.
16:55 Súdna sieň
18:00 Súdna sieň
19:00 Ochrana svedkov IV.
17:50 Arthur a Minimojovia
18:20 Labková patrola II.
18:45 SpongeBob v nohaviciach IX.
16:55 Paddington
18:40 Tankový prapor
20:15 Kovbojové a vetřelci