Jasno
-6°
Bratislava
Oldrich
3.12.2023
Od pondelka Šesťdňová s dvoma slovenskými tímami
Zdielať na
Motorizmus

Od pondelka Šesťdňová s dvoma slovenskými tímami

Zdroj: Wayne Davies/ilustračné

Manažér Slovakia Club Team-u Ján Hrehor už testoval trať úvodných dvoch súťažných dní Šesťdňovej a svoje poznatky odovzdal pretekárom

V pondelok 12. novembra sa prvým súťažným dňom začne 82. ročník Medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže (ISDE 2007), ktorá sa uskutoční v okolí mesta La Serena v Čile.

Slovensko v tomto roku obsadilo z ekonomických dôvodov len súťaž klubových tímov, kde budú štartovať dva celky: Slovakia Club Team v zložení Jaroslav Katriňák, Radek Matoška, Ivan Jakeš (manažér Ján Hrehor) a Slovakia Young Team v zložení Zlatko Novosád, Juraj Dozsa a Peter Králik (manažérka Zuzana Onhajzerová).

Oba tímy po nedeľňajšom spoločnom odlete z Viedne cez Zürich do Santiaga a po absolvovaní ďalších viac ako 470 km úspešne dorazili v noci z pondelka na utorok do dejiska tohtoročnej ISDE. Po krátkej aklimatizácii, zorientovaní sa v depe a zabezpečení motocyklov, si vyskúšali svoje stroje a manažér Ján Hrehor už vo štvrtok využil možnosť ako predjazdec otestovať si trasu prvých dvoch súťažných dní.

"Naše motorky prišli v poriadku, musíme už upraviť len pár maličkostí na výfukoch. Formálne preberanie už máme za sebou, do depa však motorky odovzdáme až v sobotu. Ja som vo štvrtok absolvoval trať prvých dvoch dní a môžem skonštatovať, že to bude veľmi náročné. Pre asi všetkých Európanov tu budú extrémne podmienky, všetko je tu také väčšie. V piatok som testovanie trate vypustil, lebo vo štvrtok som sa na motocykli ´oprel o kaktus´ a bolí ma teraz ruka. Verím však, že v nedeľu opäť budem schopný testovať," informoval agentúru SITA z La Sereny Ján Hrehor.

Na trati sú podľa jeho slov veľmi rýchle úseky s množstvom prachu, ktoré sú veľmi nebezpečné. V pondelok absolvujú pretekári aj 15 km úsek priamo pri pláži v piesku, ktorý bude úplne iný, ako zvyšok trate, ale určite veľmi pôsobivý.

Všetci jazdci sú zdravotne v poriadku a tešia sa na pondelok. "S druhým slovenským tímom sa veľmi nestretávame, viac-menej iba v depe, kde máme spoločný priestor. Oni majú iný program prípravy a aj stroje majú požičané a nie vlastné. Viem však, že nemajú žiadne väčšie problémy," priblížil situáciu J. Hrehor.

Ciele skúsenejšieho klubového tímu okolo Katriňáka sú vysoké, jazdci by radi stáli na stupni víťazov. "Už pred odchodom sme hovorili, že chceme dosiahnuť dobrý výsledok. Terén neberieme ako našu nevýhodu, veď s výnimkou domácich Čiľanov alebo Argentínčanov je pre všetkých rovnaký.

Po jednom-dvoch dňoch uvidíme, ako na tom sme, a reálnejšie budeme môcť zhodnotiť naše medailové ambície. Musím však poznamenať, že v Čile je tento šport veľmi populárny a robia ho tu na vysokej úrovni, preto môžu domáci prekvapiť výbornými výkonmi," uzavrel J. Hrehor.

SLOVAKIA CLUB TEAM:
Jaroslav Katriňák - trieda E2, štartovné číslo 352, motocykel KTM
Ivan Jakeš - E2, 479, KTM
Radek Matoška - E1, 242, Yamaha

SLOVAKIA YOUNG TEAM:
Zlatko Novosád - E3, 556, Gas-Gas
Juraj Dozsa - E3, 546, Gas-Gas
Peter Králik - E3, 514, Gas-Gas

Zdielať na