Technik z lietadla smrti je pri vedomí, za nehodu Jaku-42 môže vraj pilot

Technik z lietadla smrti je pri vedomí, za nehodu Jaku-42 môže vraj pilot

Jediný pasažier, ktorý prežil haváriu ruského lietadla, je pri vedomí. Palubný technik sa v nemocnici prebral a vyšetrovatelia čakajú už len na povolenie lekárov, aby ho mohli vypočuť. Prvé výsledky vyšetrovania vylúčili technickú poruchu, na vine bol zrejme pilot.

Palubný technik Alexander Sizov utrpel popáleniny na 15% tela, zlomeninu lebky a panvy. Už má za sebou operáciu v moskovskej nemocnici a začína komunikovať s okolím. Technik sa stal po smrti hokejistu Galimova jediným človekom, ktorý letecké nešťastie prežil.

Lietadlo bolo v poriadku, za nehodu zrejme môže pilot

Hneď ako to lekári dovolia budú sa vyšetrovatelia palubného technika pýtať na posledné minúty pred zrútením. Zatiaľ sa nepotvrdila technická porucha lietadla. Všetky motory až do zrážky so zemou mali fungovať normálne.

Priebežné závery vyšetrovania spomedzi príčin nehody už vylúčili aj krátku dráhu, nekvalitné palivo alebo chybu dispečerov. Za najreálnejšiu príčinu považujú zlyhanie pilota. "Jeden mal nalietaných 1400 a druhý 400 hodín na tomto type lietadiel. To je veľmi málo. Majiteľ spoločnosti im vôbec nemal dovoliť prepravovať pasažierov," tvrdí jeden z testovacích pilotov.

Podľa teórie člena ruského stíhacieho pluku však mohol pilot urobiť chybu práve preto, že bol pod tlakom. Letisko sa totiž pripravovalo na prílet zahraničných politických delegácií.

Zdroj: TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:55 Do hlbiny 2
00:55 Drzá Jordan II.
01:55 Noviny TV JOJ
23:05 Kvety vojny
02:05 Hviezdna brána III.
03:30 Hľadá sa dom pre milionárov - New York V.
23:05 TOP STAR
23:30 Môj neobyčajný príbeh V.
00:30 Skutočné paničky z New Yorku VI.
22:50 Bobove dobrodružstvá na pláži
23:10 Fix a Foxi II.
23:35 Príbehy dvoch myší II.
22:00 V hledáčku střelce
23:40 Empire State
01:25 Krvelačný netvor