Technik z lietadla smrti je pri vedomí, za nehodu Jaku-42 môže vraj pilot

Technik z lietadla smrti je pri vedomí, za nehodu Jaku-42 môže vraj pilot

Jediný pasažier, ktorý prežil haváriu ruského lietadla, je pri vedomí. Palubný technik sa v nemocnici prebral a vyšetrovatelia čakajú už len na povolenie lekárov, aby ho mohli vypočuť. Prvé výsledky vyšetrovania vylúčili technickú poruchu, na vine bol zrejme pilot.

Palubný technik Alexander Sizov utrpel popáleniny na 15% tela, zlomeninu lebky a panvy. Už má za sebou operáciu v moskovskej nemocnici a začína komunikovať s okolím. Technik sa stal po smrti hokejistu Galimova jediným človekom, ktorý letecké nešťastie prežil.

Lietadlo bolo v poriadku, za nehodu zrejme môže pilot

Hneď ako to lekári dovolia budú sa vyšetrovatelia palubného technika pýtať na posledné minúty pred zrútením. Zatiaľ sa nepotvrdila technická porucha lietadla. Všetky motory až do zrážky so zemou mali fungovať normálne.

Priebežné závery vyšetrovania spomedzi príčin nehody už vylúčili aj krátku dráhu, nekvalitné palivo alebo chybu dispečerov. Za najreálnejšiu príčinu považujú zlyhanie pilota. "Jeden mal nalietaných 1400 a druhý 400 hodín na tomto type lietadiel. To je veľmi málo. Majiteľ spoločnosti im vôbec nemal dovoliť prepravovať pasažierov," tvrdí jeden z testovacích pilotov.

Podľa teórie člena ruského stíhacieho pluku však mohol pilot urobiť chybu práve preto, že bol pod tlakom. Letisko sa totiž pripravovalo na prílet zahraničných politických delegácií.

Zdroj: TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 POLICAJTI V AKCII
05:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
06:10 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Súdna sieň
05:35 POLICAJTI V AKCII
06:20 Profesionáli
05:05 Robošváb
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
05:55 Poslední templář
07:30 Jezdkyně
09:20 Bobule