Skoro jasno
12°
Bratislava
Marek
25.4.2024
Prestupová bomba v extralige! Slovan získal Slováka, ktorý odohral 620 zápasov v NHL
Zdielať na

Prestupová bomba v extralige! Slovan získal Slováka, ktorý odohral 620 zápasov v NHL

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Hokejový klub Tipos extraligy Slovan Bratislava krátko pred koncom prestupového obdobia administratívne dotiahol možný príchod brankára Jaroslava Haláka.

O tom, či a kedy Jaroslav Halák skutočne nastúpi v extralige za Slovan, sa rozhodne v priebehu najbližších dní. Samotný hráč sa v súčasnosti nachádza v Bostone a do Bratislavy by mohol pricestovať najskôr na prelome februára a marca.

"Veľmi si vážim záujem Slovana o moje služby. Je to klub, z ktorého som sa odrazil do veľkého zámorského hokeja. Aj preto by som chcel byť v tejto chvíli absolútne korektný a otvorený k vedeniu klubu, svojim budúcim spoluhráčom a v neposlednom rade k fanúšikom Slovana. Uvedomujem si, že som viac ako desať mesiacov nestál v bránke v súťažnom zápase, aj keď som sa po celý ten čas snažil udržiavať v dobrej fyzickej kondícii," povedal Jaroslav Halák.

"S manažmentom Slovana sme sa dohodli, že do klubu prídem a podpíšem riadny kontrakt, iba ak bez problémov prejdem dôkladnou zdravotnou prehliadkou a moje telo potvrdí, že je stopercentne pripravené absolvovať záťaž v zápasoch, ktoré klub čakajú vo vyvrcholení sezóny," dodal Halák na margo transferu.

Jaroslav Halák sa narodil 13. mája 1985 v Bratislave a je odchovancom bratislavského HK Ružinov 99. V Slovane pôsobil už od svojich 16 rokov v doraste a juniorke. Za áčko odchytal 13 zápasov v sezóne 2003/2004. Následne hral v zámorí - v juniorskej lige QMJHL, neskôr v AHL a od roku 2006 až do vlaňajška bol pevnou súčasťou NHL. Odohral v nej 620 zápasov, vrátane 39 v play off. Pôsobil v siedmich kluboch - Montréal Canadiens, St. Louis Blues, Washington Capitals, New York Islanders, Boston Bruins, Vancouver Canucks a naposledy v New York Rangers.

V národnom sa vo výbere do 18 rokov na MS v roku 2003 zaslúžil o zisk strieborných medailí. V prvom tíme hral na troch majstrovstvách sveta a dvoch olympijských hrách (2010, 2014), spolu v 46 zápasoch. Hral aj na na prestížnom Svetovom pohári v roku 2016 v drese Tímu Európy, s ktorým sa dostal až do finále.

Súvisiace články