22°
Žigmund
2.5.2024
Hokejisti Slovenska zdolali Nemecko po predĺžení. Risk nám vyšiel, teší sa Ramsay

ZVOLEN /  Slovenská hokejová reprezentácia uspela nad Nemeckom aj vo štvrtkovom prípravnom stretnutí vo Zvolene. Po stredajšom triumfe 5:2 zvíťazilo mužstvo Craiga Ramsayho nad Nemcami 4:3 po predĺžení. Víťazný gól dal po 39 sekundách extračasu Oliver Okuliar.

Slováci zaknihovali proti tomuto súperovi tretie víťazstvo v rámci prípravy na MS v Prahe a Ostrave. Do zápasu zasiahol debutant Jakub Kolenič, ktorý po prvom stretnutí nahradil zraneného Viliama Čacha. Slovákom poslal do vedenia v 12. minúte zvolenský obranca Dávid Mudrák. Nemci dokázali otočiť duel vo svoj prospech, no v prostrednej časti hry výrazne zaostávali. Slovenský výber využil streleckú prevahu 18:4 a dvoma gólmi otočili skóre Róbert Džugan a Alex Tamáši.

Nemci v závere mali k dispozícii presilovú hru, navyše odvolali brankára a vyrovnať dokázal Tim Brunnhuber. Gól Okuliara prišiel po situácii, kedy tréneri v presilovej hre štyroch proti trom odvolali brankára a tento ťah im vyšiel. prípravný zápas (Zvolen) - 2. zápas:

SLOVENSKO - Nemecko 4:3 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 12. Mudrák, 37. Džugan (Lukošik), 38. Tamáši (Mudrák, Baláž), 61. Okuliar (Mudrák, Ivan) - 15. Schinko (Wirth, Leonhardt), 31. Leonhardt (Blank, Mik), 59. Brunnhuber (Krauss, Mik). Rozhodovali: Snášel, Hronský - D. Konc ml., Stanzel, vylúčení: 3:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, 3565 divákov.

SLOVENSKO: Hlavaj - Mudrák, Ivan, Bučko, Gajdoš, Korenčík, Golian, Brincko, Beňo - Faško-Rudáš, Tamáši, Okuliar - Kolenič, Kollár, Hrehorčák - Kukuča, Baláž, Kašlík - Džugan, Myklucha, Lukošik Nemecko: Bugl - Sennhenn, Klein, Mik, Geibel, Pilu, Preto, Dziambor, Wirth - Jentzsch, Fleischer, Krauss - Schinko, Leonhardt, Blank - Nijenhuis, Heigl, Oswald - Wohlgemuth, Brunnhuber, Calster

Craig Ramsay, tréner SR: "Bol to náročný zápas, mal dobré tempo. V predĺžení sme zariskovali a vyšlo to. Ja som len hráčom hovoril, aby vyhrali buly. Ak by to nevyšlo, Hlavaj bol pripravený vrátiť sa hneď do bránky. Som rád, že sa hráči nezľakli dobrého súpera, s ich výkonmi som spokojný."

Oliver Okuliar, strelec víťazného gólu: "Prvé dve tretiny sme boli lepší, v tretej nás Nemci prehrávali, dobre napádali. Ale dobre sme sa tým vysporiadali a v predĺžení sme rozhodli. Martin Faško Rudáš dobre zabojoval pred bránkou, ja som len dorazil puk do siete."