Oblačno
15°
Bratislava
Zlatica
28.2.2024
V Zápase hviezd NHL zvíťazil Tím Matthewsa, vo finále zdolal Tím McDavida 7:4
Zdielať na

V Zápase hviezd NHL zvíťazil Tím Matthewsa, vo finále zdolal Tím McDavida 7:4

Zdroj: TASR

TORONTO / Tím Austona Matthewsa triumfoval v Zápase hviezd zámorskej hokejovej NHL. Vo finále exhibičného miniturnaja zvíťazil v Scotiabank Arene v Toronte nad Tímom Connora McDavida 7:4. Cenu pre najužitočnejšieho hráča (MVP) si odniesol kapitán víťazného tímu Matthews, ktorý v dvoch dueloch nazbieral štyri kanadské body (2+2). Na podujatí sa nezúčastnil žiadny slovenský hokejista.

All Star exhibícia mala formu miniturnaja so štyrmi tímami, zápasy sa hrali na dva desaťminútové polčasy s tromi korčuliarmi na oboch stranách. Oproti predchádzajúcim edíciám však nastala zmena, kapitáni si vyberali hráčov do svojich tímov cez draft. Liga sa tým vrátila k modelu, ktorý už vyskúšala v rokoch 2011 a 2015.

Prvý semifinálový duel priniesol súboj Tímu MacKinnona s Tímom McDavida. Mužstvo kapitána Edmontonu doháňalo celý čas náskok súpera, ale práve McDavid bol rozhodujúci faktor. V závere najprv prihral Davidovi Pastrňákovi, ktorý znížil a šesť sekúnd pred koncom sám vyrovnal. Poslal tak duel prvýkrát od zavedenia formátu 3 na 3 v roku 2016 do nájazdov. V nich sa presadila práve dvojica McDavid a Pastrňák.

Druhý semifinálový zápas bol gólovo bohatší, ale rovnako sa o postupujúcom rozhodlo až v nájazdovom rozstrele. Jediným úspešným strelcom exekútorom bol vo štvrtej sérii Alex DeBrincat a poslal Matthewsov výber do finále a šancu bojovať o triumf na exhibičnom turnaji. Vo finále videli diváci gólové preteky už v prvom polčase, ktorý sa skončil 3:3. Najzaujímavejšia bola 9. minúta, počas ktorej padli tri presné zásahy v priebehu 18 sekúnd. V druhej časti boli úspešnejší hráči Tímu Matthewsa, pridali ďalšie štyri góly a tešili sa z triumfu na turnaji.

Sobotňajšiemu turnaju predchádzali tradičné súťaže zručností. Hráči po novom bojovali o štedrú finančnú odmenu milión dolárov. Každý hokejista sa zúčastnil štyroch zo šiestich súťaží – najrýchlejší korčuliar, tvrdosť streľby, technická súťaž, streľba bez prípravy, presnosť prihrávok a presnosť streľby. Celkovým víťazom sa stal McDavid. Kapitán Edmontonu nazbieral v ôsmich disciplínach dokopy 25 bodov, za ním skončili Cale Makar z Colorada (20) a domáci Matthews (18).

Po víkendovej exhibícii bude základná časť NHL pokračovať dvoma zápasmi v noci na utorok. V roku 2025 sa All Star víkend neuskutoční, pretože vedenie NHL a hráčska asociácia NHLPA oznámili organizáciu Svetového pohára, na ktorom sa zúčastnia USA, Kanada, Fínsko a Švédsko. Turnaj sa odohrá v štyroch mestách v každej z účastníckych krajín, dokopy je na programe sedem zápasov a predbežný termín je 12. až 20. februára. Fanúšikovia sa ďalšieho pokračovania obľúbeného divadla All Stars nedočkajú ani v roku 2026 pre ZOH v Miláne a Cortine d'Ampezzo.

Súvisiace články