Skoro jasno
16°
Bratislava
Bartolomej
24.8.2025
Koncert Kuľhu posadil Slovan na koňa, Skalica prehráva v sérii 2:3
Zdielať na
Vladimír Ambrozek
Vladimír Ambrozek
Hokej

Koncert Kuľhu posadil Slovan na koňa, Skalica prehráva v sérii 2:3

Slovan - Skalica 4:2, v sérii vedie Slovan 3:2

Obe mužstvá nasadili na dlhý čas opatrnejšie systémy, ale hokej neponúkli o nič horší, ako v predchádzajúcich súbojoch. Dostatočne ofenzívny, dynamický a najmä systematicky vyrovnaný. Sprvoti mala šance najmä Skalica, v 6. minúte najväčšiu Šátek, potom oba tímy predovšetkým v presilovkách. Druhú tretinu rozbehli tlakom dve hosťujúce formácie s Hranáčovou šancou, ale čoskoro sa hra dostala do vykorčuľovaných koľají a v 6. minúte v presilovke Slovana zazvonila Rybárova žŕdka. Neustále a čoraz viac hrozila Mikúšova formácia, jej center i obe krídla si vytvárali početné príležitosti. Rozohral sa nespútaný hokej podobný prvému duelu série, lenže tentoraz Hovi exceloval, spoľahlivý bol aj Rybár a domáci stroskotávali na menšom vtipe v koncovke do chvíle, keď Kukumberg dorážkou otvoril skóre. Hovi na dvakrát chytil superšancu Pálffymu, podobne na druhej strane stroskotal Kropáč a ďalšiu jedovku ponúkli Pálffy s Mikúšom. Ich kolegovia následne vybudovali Lipianskemu rýchlodráhu a ten puk doviezol po ľavom obchvate až do centra diania na gólovú čepeľ Kuľhu. Sedem minút do konca druhého dejstva bol úsek so vzorcom 3-1, tri skalické formácie boli v kŕči a súper ich prepadávanie trestal miestami až bolestným tlakom. Naopak, prvá línia zo Záhoria neustále hrozila a po Mikúšovej prehľadovej prihrávke vydareným príklepom znížil Hranáč. Lenže kým Skaličania v treťom dejstve stačili naznačiť svoje chúťky na zvrat, dostali tretí gól po peknej akcii Hujsu. V najbližších minútach sa ešte šance striedali na oboch stranách, ale vyčerpaní hostia aj so štyrmi útokmi postupne strácali pôdu pod nohami. Domáci len na tri útoky boli na ľade pánmi, vývoj kontrolovali a vedenie mohli viackrát zvýšiť. Prevahu v tretej časti napokon vyjadril len gól Hujsu na 4:1 a Nováková odpoveď bola formalitou. 

Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Góly: 32. Kukumberg (Bohunický, Kotaška), 38. Kuľha (Lipiansky), 41. Kuľha (Hujsa, Hruška), 57. Kuľha (Hujsa, Lipiansky) - 40. Hranáč (Mikúš, Hartmann), 60. Novák (Mikúš, Hartmann). Rozhodcovia: Lokšík, Ország - Gašperík, Valach, vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, striedania: Slovan od 21. s Hančákom, 8025 divákov.
Na zápasy: 3:2

Róbert Pukalovič, tréner Slovana: "V prvej tretine sa nám nedarilo, hrali sme bez nasadenia, bez myšlienky a podržal nás brankár. Neskôr sa to zlepšilo, podarilo sa nám dať góly a odkontrolovať zápas. Ten druhý gól v našej sieti v samom závere bol zbytočný, ale je to play off a ráta sa víťazstvo v zápase."
Peter Oremus, tréner Skalice: "Uvedomovali sme si dôležitosť zápasu a tak sme k nemu aj pristúpili. Vytvorili sme si dostatok šancí, ale s jedným gólom sa vyhrať nedá. Potom rozhodli naše hrubé chyby, ktoré vie skúsené mužstvo ako Slovan využiť. Pevne verím, že sa vzchopíme a že sa séria neskončí u nás."

V druhom stretnutí baráže o hokejovú extraligu zvíťazil v utorok Poprad na domácom ľade nad Piešťanmi 6:2 a v sérii vedie 2:0 na zápasy. Hrá sa na štyri víťazstvá.

HK Aquacity Poprad - ŠHK 37 Piešťany 6:2 (0:2, 4:0, 2:0)
Góly: 23. Jarolín, 25. Mlynarovič (Bartánus, Stantien), 31. Mlynarovič (Malinský, Bartánus), 36. Kasík (Lapšanský), 47. Jarolín (Kroták), 57. Lukáč (Mlynarovič) - 4. R. Kolník (Haring), 10. Učeň (Sýkora, Bučka). Rozhodovali: J. Konc - Mášik, Tornay, vylúčení: 8:9, navyše: Učeň, trest v hre za napadnutie hlavy, Kľučár (obaja Piešťany) dvakrát po 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2366 divákov
Na zápasy: 2:0

Svoj suverénny vstup do barážovej série chceli domáci "kamzíci" potvrdiť aj v druhom domácom vystúpení. Avšak, podobne ako v prvom zápase, do vedenia išli hostia. Hre však chýbalo tempo a spád. Od 9. minúty hrali hostia presilovku 5:3 a Učeň zvýšil na 0:2. Piešťany sa veľmi nehnali dopredu. Kúskovali hru aj za cenu faulov, na čo doplatil Učeň, keď dostal trest v hre za napadnutie hlavy Krotáka. Prostrednú časť začali lepšie domáci. V 23. minúte z trestného strieľania znížil Jarolín a o dve minúty vyrovnal Mlynarovič. Ten istý hráč v 21. minúte dostal "kamzíkov" aj do vedenia. V 36. minúte, pri presilovke sa dostal k slovu popradský bombardér Kasík a bolo 4:2. Aj úvod záverečnej tretiny patril Popradu, keď v 47. minúte zvýšil Jarolín. Tri minúty pred koncom zápasu sa presadil Lukáč a to bola aj bodka za úspešným vystúpením Popradu na domácom ľade.

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: "Obávali sme sa uspokojenia, čo sa potvrdilo opäť v prvej tretine. Dali sme súperovi náskok, potom sme to otočili. Výsledkovo vyzerajúc, to boli ľahké zápasy, ale Piešťany vzdorovali. Tam musíme hrať uplne inak, lebo by sa nám to v Piešťanoch mohlo vypomstiť."
Milan Klement, tréner Piešťan: "Dva zápasy, dve slušné prvé tretiny. Opäť nevydarená druhá tretina. Vrátili sme sa do starých koľají, dostali sme štyri góly a bolo po nás."

Ani v druhom zápase baráže hokejovej extraligy v utorok Kežmarok nezdolal Spišskú Novú Ves. Na jej ľade prehral 0:1 a celkove prehráva na zápasy 0:2.

HK Spišská Nová Ves - MHK SkiPark Kežmarok 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 46. Magdoško (Leskovjanský). Rozhodovali: D. Konc - M. Novák, P. Stano, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3200 divákov
Na zápasy: 2:0

V prvej tretine chýbalo obom mužstvám nasadenie. Viac sa taktizovalo a čakalo na chyby. Po jednej gólovej šanci na oboch stranách zlikvidovali brankári. Až v druhej tretine nastalo výrazné oživenie. Zvýšená aktivita zrýchlila hru a prinášala gólové príležitosti. Najmä gólové šance Heizera volali po góloch, Klempa však chytal skvele. Hra mala spád, no málo presnej streľby, čo znamenalo, že diváci po dvoch tretinách gól nevideli. Tretia časť, to bola pravá hokejová dráma. Domáci v 46. minúte dali prvý gól zápasu. Kežmarok vsadil všetko na jednu kartu v snahe vyrovnať. Spišiaci však obetavo a s nadšením udržali tesné víťazstvo a zaslúžene vyhrali. V samom závere ešte domáci pridali druhý gól, ktorý však rozhodca neuznal, pretože padol až po záverečnej siréne.

Marian Horváth, tréner Spišskej Novej Vsi: "Dva zápasy, dve víťazstvá, domáci cieľ sme splnili. Chlapci dnes opäť bojovali na doraz, teší ma disciplína, že sa nenechali vylučovať. Trošku si oddýchneme a ideme do ďalších bojov v Kežmarku."
Vladimír Klinga, tréner Kežmarku: "Dnes sme podali vcelku dobrý výkon, ale najviac  ma mrzia nepremenené šance, najmä pri presilovkách. Z takýchto gólových šancí musíme bodovať. Musíme popracovať a zlepšiť premieňanie gólových šancí, bez gólu sa vyhrať nedá."

Zdielať na