29.3.2024
V Prahe začala NHL, otvárali ju Slováci

Zdroj: joj.sk

Tampa Bay - New York Rangers 1:2

Nedávnemu víťazovi premiérového Victoria Cupu New Yorku Rangers (Newyorčania zdolali ruského držiteľa Európskeho pohára majstrov Metallurg Magnitogorsk vo švajčiarskom Berne 4:3) sa darilo aj v tomto zápase. Tampu, ktorá sa v utorok v rámci predsezónnej prípravy predstavila aj na ľade úradujúceho slovenského majstra Slovanu Bratislava (vyhrala 3:2 po sam. nájazdoch), zdolali "jazdci" najtesnejším rozdielom (2:1).

V drese držiteľa Stanleyho pohára z roku 2004 sa predstavila aj dvojica slovenských hokejistov. Vladimír Mihálik odohral svoj premiérový zápas v NHL, Andrej Meszároš nastúpil po prestupe z Ottawy prvýkrát súťažne v drese Tampy. Obaja Slováci boli v otváracej šestke zápasu, prešovský rodák Mihálik však potom dostával menej príležitostí. Na svoje konto si pripísal iba jednu neúspešnú strelu, ktorú vyslal na Lundqvista. Naopak, Meszároš dostával príležitostí až-až a na ľade strávil dokopy viac ako 25 minút. Dvadsaťdvaročný rodák z Považskej Bystrice tiež jedenkrát vystrelil na gólmana Rangers, navyše si pripísal jeden plusový bod a strávil štyri minúty na trestnej lavici.

Tampa Bay - New York Rangers 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 44. St. Louis (Lecavalier) - 39. Näslund (Gomez), 55. Dubinsky (Girardi, Mara). Vylúčení: 7:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 21:41, brankári: Smith - Lundqvist. Diváci: 17 085.

V Štokholme víťazstvo Pittsburghu, asistencia Šatana
Ottawa - Pittsburgh 3:4 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

ŠTOKHOLM 5. októbra (SITA) - Výsledok sobotňajšieho stretnutia 91. ročníka kanadsko-americkej hokejovej súťaže (NHL), ktoré sa hralo vo švédskom Štokholme:

Góly: 10. Donovan (McAmmond, Kuba), 33. Heatley (Spezza, Kuba), 38. Spezza (Volčenkov) - 1. Kennedy (J. Staal), 24. Malkin, 44. Scuderi (Crosby, ŠATAN), 65. Kennedy, strely na bránku: 35:30, 13 699 divákov