Pittsburgh po prvý raz vyhral, Hossa dvakrát asistoval
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: REUTERS
Pittsburgh - Detroit 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) - stav série: 1:2
Hokejisti Pittsburgu zaznamenali prvé víťazstvo vo finálovej sérii bojov o Stanleyho pohár a znížili stav série s Detroitom na 1:2.
V stredajšom súboji využili "tučniaci" výhodu domáceho ľadu a zdolali silný tím "červených krídel" 3:2 (1:0, 1:1, 1:1). Na víťazstve Penguins mala najväčší podiel dvojica Sidney Crosby - Marián Hossa.
Kapitán Crosby strelil prvé dva góly svojho tímu a Hossa mu na neho prihrával. Obaja sa napokon stali prvými dvoma hviezdami stretnutia. Víťazný gól domácich strelil v 48. min Adam Hall, ktorý vtedy zvyšoval na 3:1.
"O rozhodujúcom góle v niektorej zo sérií play off sníva každé malé dieťa, keď pozerá v televízii hokej. Som rád, že sa mi to podarilo. Je to vrchol snaženia každého hráča," uviedol Hall.
Štvrté stretnutie finálovej série je na programe v sobotu 31. mája opäť v Mellon Arene v Pittsburghu.
Finálová séria NHL - III. zápas:
Pittsburgh - Detroit 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) - stav série: 1:2
Góly: 18. Crosby (MARIÁN HOSSA), 23. Crosby (MARIÁN HOSSA), R. Malone, 48. Hall (Talbot, Roberts) - 35. Franzén (Lidström, Kronvall), 54. Samuelsson (Stuart, Filppula), 17 132 divákov