Šterbák zložil v Steel Aréne netopiera, ochranári protestujú

18.03.2008 15:51 Noviny.sk Šport Hokej
Šterbák zložil v Steel Aréne netopiera, ochranári protestujú Zdroj: fs.fed.us
Marcel Šterbák knoukatoval v prvej tretine semifinále so Skalicou netopiera, ktorý lietal v Steel Aréne.

Nečakaný návštevník sledoval počas prvej tretiny úvodný semifinálový zápas hokejovej Slovnaft extraligy medzi Košicami a Skalicou (4:1).

Nad striedačkami v Steel Aréne poletoval malý netopier, ktorého napokon hokejkou knokautoval košický obranca Marcel Šterbák. "Zavadzal nám, tak som mu dal trochu po hlavičke, po ušiach. Omráčeného ho potom hodili za striedačku a neviem, aký bol jeho ďalší osud," popisoval situáciu pre hckosice.sk Šterbák.

Netopiere, jediné skutočne lietajúce cicavce, patria na Slovensku medzi chránené druhy. "Nevedel som, že je to chránené zviera," bránil sa košický obranca a potom v dobrej nálade pre hckosice.sk pokračoval: "Skúsim ho ešte vyhľadať a poskytnem mu umelé dýchanie. Nemal nás ale ohrozovať. Našťastie nás nezložil ani Batman a možno nám priniesol šťastie práve on."

Spoločnosť pre ochranu netopierov na Slovensku považuje Šterbákovu reakciu za neadekvátnu, keďže netopier nikoho neohrozoval.

"Všetky u nás sa vyskytujúce druhy netopierov sú chránené národnou i medzinárodnou legislatívou. Zápasy sa bežne prerušujú už pre nečistotu na ľade, malo sa tak urobiť aj v tomto prípade, ak by rozhodca zvážil, že to vyrušuje hráčov. Netopiera mali nechať odletieť alebo šetrne odchytiť. Táto udalosť je o to závažnejšia, že bola dvakrát odvysielaná ako kuriozita v televízii, čo môže mať negatívny dôsledok na environmentálne povedomie občanov," píše sa v stanovisku Spoločnosti na ochranu netopierov.

Zdroj: SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:05 Dobrý ročník
13:30 Oblivion - Nevedomí
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
11:10 Ulzana
13:05 Rozum v hrsti
14:40 INKOGNITO
10:15 S PRAVDOU VON
11:55 Hawaii 5.0 IX.
12:50 Hawaii 5.0 IX.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
12:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
10:25 Který je ten pravý?
12:10 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část
14:15 Barva pleti