Bolo to vydreté víťazstvo, tvrdia Česi. Slováci im výhru nedali zadarmo

Bolo to vydreté víťazstvo, tvrdia Česi. Slováci im výhru nedali zadarmo

Archívna reportáž
embed kód
KODAŇ / Dmitrij Jaškin zažil v sobotňajšom súboji na MS v hokeji proti Slovensku smútok zmiešaný s hnevom, ale aj veľkú radosť. Český útočník bol na trestnej lavici, keď v 26. minúte Andrej Sekera poslal Slovákov do vedenia 2:1. Rovnaký hráč sa v 63. minúte postaral o to, že zdanlivo stratený zápas v kodanskej Royal Arene Česi vyhrali nad Slovákmi v predĺžení 3:2.

"Je to pre nás veľké sklamanie. Mali sme šancu skórovať do prázdnej bránky a netrafili sme. Naopak súper potom strelil gól. Dnes sme hrali tvrdo a zajtra máme šancu dotiahnuť zápas do víťazného konca. Mali by sme sa zlepšiť v hre s pukom, súper lepšie držal puk a hral oveľa rýchlejšie, vďaka tomu si Česi utvárali príležitosti," uviedol tréner slovenského mužstva Craig Ramsay.

"Dvakrát mi to tam skočilo a potom som trafil. Čiliak bol celý zápas výborný, ale asi som šikovný, keď mi to tam prešlo," opísal víťazný gól Dmitrij Jaškin v rozhovore na webe idnes.cz. Robustný útočník hráva v tíme NHL St. Louis Blues a nepatrí medzi tradičných zakončovateľov. V sezóne 2017/2018 nazbieral v 76 zápasoch 17 bodov. V prvom vystúpení na MS 2018 však prispel k dvom bodom pre svoj tím gólom aj asistenciou. "Bolo to strašne vydreté víťazstvo. Počas zápasu sme si prešli zrejme všetkým. Dať víťazný gól na majstrovstvách sveta, to už je niečo. Jeden z najkrajších momentov mojej kariéry, niečo podobné som doteraz nezažil," pokračoval 25-ročný rodák z ruského Omska, ktorý sa už ako osemmesačný s rodičmi presťahoval do Českej republiky.

Aj Jaškin spomenul nekvalitný ľad v Royal Arene, kde bolo horúco ako v lete pod holým nebom. Sťažovať sa nechcel, keďže strelil víťazný gól. "Ľad nestál za nič, ale pre obe mužstvá to bolo rovnaké Museli sme sa s tým vyrovnať. Bolo treba hrať jednoducho a strieľať na bránku. Aj góly padli po nie najlepších strelách, ale puk tam prepadol. Brankárom sa to číta len veľmi ťažko. Takže strieľať a strieľať," rozlúčil sa český dvojbodový hrdina Jaškin.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:50 Manželský sľub
16:10 To bude boj!
18:20 MILÁČIKOVO
14:45 Valentínska výhra
15:20 PO ŠKOLE
15:50 PO ŠKOLE
13:55 REŠTART
15:10 Tajomstvá a lži II.
16:05 Tajomstvá a lži II.
14:50 Ferdo Mravec
15:20 Sam a Max
15:45 Lovci drakov
14:50 Bobule
16:35 Café Society
18:20 Nanga Parbat