Halák nezískal post dvojky v Montreale

02.10.2007 10:20 Noviny.sk Šport Hokej
Halák nezískal post dvojky v Montreale Zdroj: AP Photo/Mark Humphrey
Hokejový brankár Jaroslav Halák začne novú sezónu ako jednotka v tíme farmárskej AHL Hamilton Bulldogs.

Hokejový brankár Jaroslav Halák začne novú sezónu ako jednotka v tíme farmárskej AHL Hamilton Bulldogs. Odchovanec bratislavského Ružinova neuspel v súboji o post dvojky Montreal Canadiens s ďalším mladíkom Careyom Priceom.

Jednotkou Canadiens bude Cristobal Huet. Vedenie Montrealu urobilo posledný rez kádra v pondelok, v stredu začína klub novú sezónu NHL v Caroline. Okrem Haláka putoval do Hamiltonu aj obranca Ryan O'Byrne a medzi fanúšikmi obľúbený útočník Maxim Lapierre.

"Všetci tvrdo bojovali o svoj post. Bolo to napokon moje rozhodnutie, ale musel som ho konzultovať s viacerými ľuďmi vrátane Dona Levera a Rona Wilsona, ktorí Careyho a Jaroslava Haláka sledovali v minulej sezóne v Hamiltone," vysvetlil generálny manažér Montrealu Bob Gainey.

V kádri Montrealu ostali po pondelkovom rozhodnutí aj centri Michail Grabovskij a Kyle Chipchura.

Halák patril medzi pozitívne brankárske prekvapenia uplynulého ročníka NHL. Bratislavčan si výkonmi v drese farmy Montrealu Hamilton Bulldogs vybojoval miesto v prvom tíme Canadiens a po zranení Hueta práve mladý Slovák držal dlho šance "Habs" na účasť v play off.

Dvadsaťjedenročný gólman po skončení klubovej sezóny v Montreale neputoval na farmu, ktorá bojovala o celkové prvenstvo v AHL, ale dostal povolenie reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta v Moskve.

Zdroj: SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:45 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
15:15 Extrémni žgrloši III.
16:00 BUČKOVCI 3
14:15 EXTRÉMNE PRÍPADY
15:20 Profesionáli VIII.
16:10 Simpsonovci XXIII.
14:30 Dr. House VII.
15:25 C.S.I.: Kriminálka Miami I.
16:20 Hawaii 5.0 VIII.
14:25 Sníček
14:40 Tashiho svet
14:50 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
13:05 Příšerky z vesmíru
14:40 Psí poslání
16:40 Paddington