Réway požiadal o rozviazanie kontraktu s Montrealom. Hokej si už neužíva

Réway požiadal o rozviazanie kontraktu s Montrealom. Hokej si už neužíva

Archívna reportáž
embed kód
MONTREAL / Slovenský hokejový útočník Martin Réway požiadal vedenie klubu severoamerickej NHL Montreal Canadiens o rozviazanie zmluvy. Podľa informácií sobotňajšieho vydania denníka Šport, ktorý sa odvoláva na zahraničné zdroje, mu vedenie už vyhovelo.

Dvadsaťdvaročnému bývalému slovenskému reprezentantovi a bronzovému medailistovi z juniorských MS 2015 plynul druhý rok z trojročného nováčikovského kontraktu. Réwaya si Montreal vybral vo štvrtom kole draftu do NHL v roku 2013 ako celkovú 116. voľbu. Celú sezónu 2016/2017 musel vynechať pre problémy so srdcovým svalom a imunitným systémom.

Pred začiatkom aktuálneho ročníka NHL absolvoval predsezónny prípravný kemp Montrealu. Vedenie ho však v septembri poslali do farmárskeho tímu Laval Rocket v nižšej AHL. Za tento klub odohral päť zápasov, v ktorých nestrelil gól, ale do štatistík si pripísal dve asistencie. Pred pár dňami sa mladý hokejista médiám posťažoval, že mu hokej zatiaľ vôbec nechutí. "Zatiaľ to nie je dobré, ale vedel som, že čo sa týka kondície, tak tam budú rezervy. Trápia ma však veci ako kľučka, prihrávka alebo aj rýchle rozhodnutie či prihrať alebo vystreliť. Jednoducho veci, ktoré ma zdobili celý život, boli pre mňa samozrejmosťou a pre ktoré ma hokej bavil. Teraz sú pre mňa ťažké. To ovplyvňuje, že si hokej príliš neužívam, čo má veľmi mrzí," citoval Réwaya web pluska.sk.

Talentovaného útočníka síce tešili výsledky jeho Lavalu, no sám pripustil, že sa o NHL možno prestane pokúšať. "Máme veľmi dobré mužstvo, jedno z najlepších v lige, takže po tejto stránke vládne spokojnosť. Pre mňa je to však veľmi ťažké na psychiku užívať si hokej. Momentálne je to náročnejšie, ako som čakal. Ešte horšie je, že neviem, či sa do toho dostanem alebo som to už nadobro stratil. Teraz, z môjho pohľadu, som taký priemer. Sám vidím, že veľa hráčov v našom tíme hrá momentálne lepšie ako ja. Pokiaľ sa moje výkony nezlepšia, tak si v NHL hrať nezaslúžim, pretože by to bolo na úkor hráčov, ktorí sú teraz lepší ako ja," dodal Réway.

Denník Šport získal vyjadrenie muža, ktorý pravidelne píše o Lavale Rochester Anthonyho Marcotta: "Martin nemal ideálny štart do sezóny. Zdá sa, že mu rok pauzy nepomohol. Chýba mu istota z predchádzajúceho obdobia kariéry, vďaka ktorej dominoval medzi juniormi. Každý v Montreale a Lavale mu hovoril, aby bol trpezlivý, keďže návrat je dlhá cesta. So svojou hrou nebol spokojný a asi nečakal podobné problémy. Tréner Sylvain Lefevre mi hovoril, že nemá problémy s jeho prístupom, keďže na sebe tvrdo pracoval, aby sa dostal na predošlú úroveň."

Zdroj: noviny.sk/SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
00:55 Noviny TV JOJ
01:45 POLICAJTI V AKCII
20:45 Hudba ticha
23:20 Úder pod pás
01:10 Hoď svišťom II.
23:00 TIPOS INFO
23:05 Dr. House VI.
00:05 Kosti II.
22:45 Fix a Foxi
23:10 Príbehy dvoch myší
23:35 Myšiak Anatole
22:05 Kolonie
23:50 Ve jménu krále 2
01:25 Nájemní zabijáci