Oblačno
Soňa
28.3.2024
1. apríl? Rozhodcovia ušli zo zápasu Žilina - Slovan

Šláger 24. kola futbalovej Corgoň ligy na HUSTE.tv MŠK Žilina - Slovan Bratislava predčasne ukončili rozhodcovia pre inzultáciu fanúšikom. Za bezgólového stavu chýbalo do konca duelu odohrať už len nadstavený čas. Podľa informácií priamo od postranného rozhodcu Romana Slyška, ho napadol fanúšik, ktorého usporiadatelia následne odviedli mimo hraciu plochu. Viac vidno v zázname internetovej televízie HUSTE.tv...

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:0 nedohrali, rozhodca predčasne ukončil zápas    -  klikni pre záznam na HUSTE.tv

ŽK: 8. Šourek, 32. Zjuzins, 65. M. Ceesay - 42. Guédé, 44. F. Kiss, ČK: 70. M. Ceesay po 2. ŽK, rozhodovali: Chmura - Slyško, Kubačka, 6540 divákov

Zostavy:
Žilina: Dúbravka - S. Angelovič, Zd. Štrba, Šourek, Patrik Mráz - Ľ. Guldan - Zjuzins (46. Gergel), Bello, Majtán (85. Mabouka) - M. Ceesay, I. Lietava
Slovan: Putnocký - Pauschek (53. Jánošík), Dobrotka, Kolčák, T. Hrdlička - Milinkovič, F. Kiss (86. Grendel), Guédé, Žofčák - Šebo, Kordič (73. Á. Szarka)

V šlágri jarnej časti začali aktívnejšie hostia. Počas prvých desiatich minút rozohrávali niekoľko štandardných situácií, vypracovali si aj gólové príležitosti po kombinačných akciách. Už v 3. min po priamom kope hlavičkoval zblízka v tlačenici Hrdlička, ale len na vrchnú sieť. Ďalšiu tutovku spálili hostia v 9. min. Žofčák dostal ideálnu prihrávku do brejku, ale Dúbravku sa mu nepodarilo prekonať. S pribúdajúcimi minútami sa hra vyrovnala, oba tímy kombinovali väčšinou len medzi šestnástkami. V 27. min mali slovanisti ďalšiu čistú gólovú šancu, po Štrbovom zaváhaní vo vlastnej šestnástke Šebo z voleja opečiatkoval ľavú žrď Dúbravkovej svätyne. Tri minúty pred prestávkou prihral Lietava v šestnástke Slovana Ceesayovi, ten však dlho váhal so strelou až ho nakoniec obrancovia hostí pripravili o loptu. Hneď z následného protiútoku Kordič vysunul Šeba, ale ten zblízka opäť mieril tesne vedľa.
Hneď na začiatku druhého polčasu zobral Lietava v šestnástke Slovana loptu obrancovi Hrdličkovi, ale z uhla sa mu nepodarilo prekonať Putnockého. Na opačnej strane Šebo znova vyskúšal Dúbravku v 52. min, jeho prudkú strelu z pravej strany však žilinský brankár vyrazil. V 70. min dostal útočník MŠK Ceesay žltú kartu za pád v šestnástke, keďže už jednu mal jedno napomenutie, musel opustiť ihrisko. V záverečných desiatich minútach hostia pritlačili domácich na ich polovicu, hostia poslali smerom na žilinskú bránku niekoľko nebezpečných striel. Veľkú šancu mal v 81. min Guédé, po prihrávke od Milinkoviča sa natlačil pred Dúbravku, ale ani on netrafil medzi tri žrde. O päť minút neskôr minul zblízka Šebo. Oslabení Žilinčania už smerom dopredu veľa nevymysleli.

V 90. min jeden z domácich fanúšikov vybehol na hraciu plochu a napadol čiarového rozhodcu Slyška, usporiadatelia ho odviedli a hlavný rozhodca Chmura predčasne ukončil stretnutie bez toho, aby odpískal koniec. Šláger bude mať s veľkou pravdepodobnosťou dohru za zeleným stolom.