Slovan stále skúša nových hráčov. Proti Moskve víťazne

Slovan stále skúša nových hráčov. Proti Moskve víťazne Zdroj: sita
BRATISLAVA / Hokejisti bratislavského Slovana ešte nemajú pred začiatkom novej sezóny KHL uzavretý káder. Stále hľadajú a skúšajú nové posily. Včera sa belasí ukázali v dobrom svetle v prípravnom zápase proti Spartaku Moskva.

Pre zverencov trénera Miloša Říhu to bol prvý súboj pred vlastným publikom a belasí ho zvládli veľmi solídne. V bránke dostal prednosť český gólman Jakub Štepánek a hoci inkasoval dva razy, bol pre slovanistov veľkou oporou.

V 14.minúte otvoril skóre Ryan Stoa, ale po prvej prestávke sa domáci výrazne zlepšili a Pavol Skalický vyrovnal, keď sa natlačil cez obrancu až pred brankára Svenssona. Hostia išli opäť do vedenia vďaka Leščenkovi, no v tretej tretine vyrovnal fínsky obranca Tommi Taimi a duel dospel až do samostatných nájazdov.

V nich Štepánek zlikvidoval všetky pokusy hráčov Spartaka, naopak slovanisti predviedli tri úspešné nájazdy, rozhodujúci premenil český legionár Jan Buchtele a Slovan zdolal Spartak Moskva 3-2.

Zdroj: noviny.sk