Jaroslav
27.4.2024
Nepochválili ho. Na tento gól bude chcieť Jiří Hudler rýchlo zabudnúť

OTTAWA / Hráči Ottawy Senators zvíťazili vo svojom domovskom stánku Canadian Tire Center nad Dallasom tesne 3:2.

Cestu za dôležitým víťazstvom odštartoval v prvej tretine vo vlastnom oslabení siedmym gólom v sezóne Dion Phaneuf. Nešťastný moment pre "hviezdy" z Dallasu prišiel dve minúty pred koncom prvej tretiny.

Pri signalizovanom vylúčení za sekanie domáceho Zacka Smitha sa na striedačku ponáhľal fínsky brankár Kari Lehtonem, aby sa jeho spoluhráči pokúsili skórovať vo výhode o jedného hráča naviac. Nešťastná rozohrávka Jiřího Hudlera však na prekvapenie všetkých skončila vlastným gólom v opustenej bránke. Gól pripísali Chrisovi Kellymu, ktorý sa ako posledný dotkol puku. Dallas zdvihol hlavu v druhej tretine, keď gólmi Roussela a Benna dokázal zmazať dvojgólové manko Ottawy. Napokon však hostia nezískali ani bod, keď o víťazstve druhého tímu Atlantickej divízie rozhodol v poslednej tretine Mark Stone.