11°
Miroslav
29.3.2024
Slovan z minitripu naprázdno. Prehral aj vo Vladivostoku

VLADIVOSTOK / Hokejisti Slovana Bratislava si naďalej komplikujú cestu za play-off KHL, keď v sobotňajšom stretnutí prehrali na ľade Admiralu Vladivostok tesne 1:2.

Pre zverencov trénera Miloša Říhu je to druhá prehra po sebe, predtým nezvládli ani štvrtkový duel v čínskom Pekingu s Červenou hviezdou Kchun-lun (0:2).

O osude sobotňajšieho merania síl rozhodli dva góly domácich v rýchlom slede v prvej tretine. V rozpätí 33 sekúnd sa v 16. min presadili Andrej Sigariov a Dmitrij Sajustov. Slovan síce znížil v úvode druhej časti zásluhou trefy Andreja Šťastného, ale ďalšie puky už za chrbát Igora Bobkova neprešli. Bratislavčanom nepomohla v závere ani vyše minútová hra bez brankára, hoci domácich zatlačili v ich obrannom pásme.

Slovan Bratislava po 55 zápasoch okupuje 10. pozíciu v Západnej konferencii, na ôsmu priečku zaručujúcu postup do play-off má manko dvoch bodov. "Belasých" teraz čaká šnúra štyroch domácich zápasov, ich najbližším súperom bude v utorok 31. januára Lokomotiv Jaroslavľ. Potom privítajú Dinamo Moskva (2. 2.), Viťaz Podoľsk (3. 2.) a Medveščak Záhreb (15. 2.). Záverečné vystúpenie v základnej časti absolvujú slovanisti na ľade Medveščaku 17. februára.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) :

Admiral Vladivostok - HC Slovan Bratislava 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 16. Sigariov (Wright, Morrisonn), 16. Sajustov (Fisenko, Gavrilenko) - 22. A. Šťastný (Jeglič, Chipchura)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulakov, Fatejev - Nesterov, Černyšov (všetci Rus.), 5841 divákov

Vladivostok: Bobkov - Bartulis, Blum, Morrisonn, Volčenkov, Zemčonok, Gavrilenko, Kudašov - Fisenko, Sajustov, Sabolič - Krasnoslobodcev, Wright, Gorškov - Kazakov, Makarenko, Žafiarov - Alexejev, Sigariov, M. Plotnikov
Slovan: Brust - Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Luža, Starosta, M. Rosandič, Bačík - Cheechoo, Taffe, Chipchura - A. Šťastný, Jeglič, Musatov - Vopelka, Lušňák, Skalický - S. Petráš, J. Šiška, Pätoprstý