10°
25.4.2024
Divočina v Košiciach, 132 trestných minút, skrat Handzuša

KOŠICE / Tri využité presilovky rozhodli o víťazstve hokejistov Banskej Bystrice na ľade Košíc 3:2 v piatkovom šlágri 38. kola Tipsport ligy 2016/2017.

Hostia v úvode druhej tretiny viedli 2:0, ale domácim sa zásluhou veteránov Nagya s Bartošom podarilo ešte v prostrednej časti hry vyrovnať. Rozhodnutie priniesla 56. min a gól banskobystrického kanoniera Dávida Buca. Duel poznačilo mnoho vylúčení a dovedna 132 trestných minút.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 38. kola:

HC Košice - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Góly: 33. L. Nagy (E. Šedivý), 37. P. Bartoš (L. Nagy, Šmach) - 22. Belluš (Kafka, Matuškin), 25. Matuškin (Bortňák), 56. Buc (Hickmott)
Vylúčení: 9:12 na 2 min, navyše: Jankovič DKZ za hrubosť, Boltun 5+DKZ za seknutie - Handzuš 5+DKZ za napadnutie, Kubka 10 min osobný trest za napadnutie hlavy a krku, Belluš 10 min osobný trest za údery, presilovky: 1:3, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Novák, Orolín - Výleta, Kacej, 3971 divákov

Košice: Kopřiva - Deyl, M. Dudáš, Koch, Matejka, Šmach, Vašíček, Jankocič, M. Novotný - L. Nagy, Boltun, Hričina - Tibor Varga, Suja, J. Milý - E. Šedivý, Jenčík, Bicek - P. Bartoš, T. Klíma, Šoltés
Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Maione, V. Mihálik, P. Luža, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Ťavoda - Buc, Truchno, Hickmott - Lunter, Bortňák, Kafka - Lamper, Zigo, T. Matoušek - Róth, Handzuš, Belluš