29.3.2024
Špinavosť najhrubšieho zrna. Golyšev poslal Nedorosta do nemocnice

BRATISLAVA / Tréner hokejistov Slovana Bratislava Miloš Říha má po strede dôvod na ďalšie starosti. Jeho zverenci síce zvíťazili v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) nad Avtomobilistom Jekaterinburg 3:2 po predĺžení, no "belasí" prišli o dvoch dôležitých hráčov v zostave.

Necelých päť minút pred koncom III. tretiny hosťujúci Anatolij Golyšev fauloval Václav Nedorosta a českého útočníka transportovali z ľadu na nosidlách a putoval priamo do nemocnice. V predĺžení sa po ataku hráča súpera zranil aj obranca Slovana Marek Ďaloga, podľa kouča Říhu má zlomenú ruku. "Sú to dôležití hokejisti a budeme ich musieť nahradiť v zostave ďalšími hráčmi," poznamenal kouč Říha.

Slovan má po 48 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 63 bodov (skóre 111:137) a na postupové priečky do play-off má aktuálne odstup 9 bodov. Najbližšie sa "belasí" predstavia v piatok 13. januára o 19.00 h opäť pred vlastnými fanúšikmi proti Barysu Astana.