Zatiahnuté, dažďové prehánky
Juraj
24.4.2024
B.Bystrica uspela v Trenčíne po samostatných nájazdoch

TRENČÍN / Hokejisti Banskej Bystrice triumfovali v štvrtkovom treťom zápase štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 na ľade Dukly Trenčín 2:1 po samostatných nájazdoch a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1 na stretnutia.

Úspech "baranov" zariadil Roman Tománek. Štvrtý duel série je na programe v piatok 18. marca opäť v Trenčíne.

V úvodnej tretine si obe mužstvá vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, no skóre sa menilo až v 19. min zásluhou presilovkového zásahu hosťujúceho útočníka Jasona Basta. V druhej časti boli aktívnejší domáci Trenčania a v 32. min sa začínalo odznova, keď švihom spomedzi kruhov vyrovnal Radek Dlouhý. Keďže do konca tretej tretiny už gól nepadol, pričom domáci nevyužili ani 44-sekundovú početnú výhodu o dvoch korčuliarov, muselo sa predlžovať. Rozhodnutie neprinieslo ani dodatočných desať minút a v lotérii uspeli hostia. V prvej sérii poslal Trenčín do vedenia Michal Novák, ale v druhej vyrovnal Michal Handzuš a v tretej rozhodol Roman Tománek.

Hokej - Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 - štvrťfinále - tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

Dukla Trenčín - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1) - stav série: 1:2

Góly: 32. R. Dlouhý (Sojčík, Michal Hlinka) - 19. Bast (Roussel, Kytnár), rozh. sam. nájazd R. Tománek
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Michal Hlinka (Trenčín) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák - J. Tvrdoň, Výleta, 4538 divákov

Trenčín: Chábera - Drtina, M. Novák, Drgoň, Denis Rehák, Ryzák, Holenda, Briestenský, Hatala - Michal Hlinka, R. Dlouhý, Sojčík - Šišovský, Stümpel, J. Gašparovič - T. Melichárek, V. Nemec, Denis Hudec - D. Novák, Troliga, Švec
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Šmach, Roussel, Pujacs, Gründling, V. Čížek, Ivan Majeský, Sandgren - Majdan, Bortňák, R. Tománek - Hvila, Kytnár, Bast - Matoušek, Zigo, Lamper - Gillies, Handzuš, Lunter