23°
Florián
4.5.2024
Nitra si poradila s Piešťanmi, Poprad neprehral v Žiline dva roky

NITRA / Hokejisti HK Nitra triumfovali v nedeľňajšom stretnutí 49. kola Tipsport ligy 2015/2016 nad Pieštanmi 3:1.

Na víťazstve domácich mali najväčší podiel legionári David Laliberté a Judd Blackwater. Prvý menovaný otvoril skóre stretnutia počas presilovej hry v 6. min prvej časti. Ďalšie presné zásahy videli nitrianski diváci až v tretej tretine, keď strelil víťazný gól stretnutia v presilovke Judd Blackwater. Hosťom sa ešte podarilo tri minúty pred koncom znížiť skóre na 1:2 presným zásahom obrancu Stanislava Hudeca. Finálnu podobu dal výsledku Filip Bajtek 42 sekúnd pred záverečnou sirénou. Zverenci Antonína Stavjaňu po nedeľňajšom víťazstve naďalej zostávajú na tretej priečke aktuálnej ligovej tabuľky.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 49. kolo:

HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany 2:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 6. Laliberté (Blackwater, Milam), 48. Blackwater (Laliberté, M. Slovák), 60. Bajtek (M. Slovák) - 57. S. Hudec (Kolena)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: S. Saliji a S. Hudec (obaja Piešťany) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Holienka, Kacej, 2537 divákov

Nitra: M. Valent - Ordzovenský, Milam, Milo, Baker, Mezei, Podhradský, F. Kuzma, P. König - M. Slovák, Blackwater, Laliberté - Stloukal, J. Štefanka, Macík - Kutálek, Beca, Pupák - Bajtek, Bene, E. Piačka
Piešťany: Adam Nagy - Nechala, Kotaška, R. Filip, Trefný, S. Hudec, Gipters, Svetlík, Gachulinec - J. Ručkay, Zálešák, S. Saliji - R. Tvrdoň, Školiak, Tibenský - J. Šimíček, Kolena, Hrehorčák - Belluš, Tomčák, Valo

Hokejisti HK Poprad zvíťazili na ľade Žiliny 3:2 po samostatných nájazdoch. Ústrednými postavami stretnutia boli útočníci oboch celkov, žilinský Milan Drevenák a popradský Patrik Števuliak. Obom sa v stretnutí podarilo streliť po dva góly. Prvý menovaný skóroval už v 5. minúte duelu, aby v tretej tretine pridal ďalší úspešný zásah. Števuliak na súperove góly zakaždým odpovedal. Zápas sa dostal až do samostatných nájazdov. V nich uspel presným zásahom center hostí Vladimír Lantoš, vďaka ktorému si "kamzici" vybojovali dva body do aktuálnej ligovej tabuľky. Poprad tak naďalej zostáva na piatej priečke. Bod na nich strácajú práve "žilinskí vlci".

MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Drevenák (M. Leško), 46. Drevenák (Drábek, Valášek) - 30. Števuliak (Bartečko, Kasík), 47. Števuliak, rozhodujúci sam. nájazd: Lantoš
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: R. Rapáč (Poprad) 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - M. Kollár, Šefčík, 1422 divákov

Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Homer, Kurali, M. Leško, Mendrej, Makovský - E. Švec, Róbert Huna, Konečný - Stupka, Š. Novotný, L. Handlovský - Drevenák, Valášek, Drábek - Ondruš, Dominik Rehák, Rogoň
Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Jaborník, Kasík, Malina, Pařízek, Gaborčík - Koyš, Heizer, Bartečko - Matúš Paločko, Lantoš, Kroták - Mikula, L. Paukovček, R. Rapáč - Števuliak, Toma, Štrauch