Oblačno
22°
Bratislava
Oskar
8.8.2022
Hokejové hviezdy z Banskej Bystrice: Bitka, výtržnosti, alkohol!
Zdielať na

Hokejové hviezdy z Banskej Bystrice: Bitka, výtržnosti, alkohol!

BANSKÁ BYSTRICA / Dvaja hokejisti zo zámoria si na strednom Slovensku urobili poriadnu hanbu. Dvadsaťštyriročný Američan a dvadsaťsedemročný Kanaďan strávili noc v policajnej cele. V herni v centre Banskej Bystrice zaútočili na sbskára, ktorý ich po hádke s personálom chcel vyviesť von. Na kamerovom zázname, ktorý máme k dispozícii, je zachytený celý incident.

Podľa svedkov sa údajne hokejisti pod vplyvom alkoholu hádali s personálom. Nechceli zaplatiť účet a vtedy zasiahol sbskár. Kamera zachytila celý útok, jeden z hokejistov mu uštedril niekoľko rán. Televízii JOJ sa podarilo tieto kamerové záznamy získať.

"Rozbili stoličku, boli drzí a vulgárni,"
opísal svedok.

Ide o dvojicu obrancov, ktorí hrajú za banskobystrický hokejový klub. Dvadsaťštyriročný Američan a dvadsaťsedemročný Kanaďan nabrali skúsenosti aj v NHL. Kanadský obranca sa pritom v meste pod Upínom stihol ohriať iba dva týždne. Policajtom v herni tvrdil, že on nikoho nenapadol a chcel odísť preč. "Hovoria, že som niekoho udrel, ja chcem iba odísť," vyjadril sa.

Podgurážení športovci

Správanie dvojice už podvečer pohoršilo nejedného obyvateľa, ktorý ich stretol v centre mesta. Mladší z dvojice ledva stál na nohách a starší sa poriadne odviazal.

Pozrite si exkluzívne zábery z kamery:


Po rýchlom zásahu skončili obaja na policajnom oddelení. Čakalo sa celú noc, aby vytriezveli a mohli ich vypočuť.

O ničom nevedia

Šéf a športový manažér banskobystrického hokejového klubu bol v zahraničí. O tom, čo sa stalo, ešte nemali žiadne informácie. Počkať si chcú na policajné závery a potom sa vyjadria prostredníctvom oficiálnej webovej stránky klubu.

Napadnutý sbskár ešte večer vyhľadal lekárske ošetrenie, rozsah jeho zranení známy nie je.

Polícia v Banskej Bystrici už začala trestné stíhanie pre prečin výtržníctva.

Súvisiace články