15°
29.3.2024
Hoši dopřejte nám to! Bokroš zaskočil českých novinárov

MONTREAL / Tréner Česka zatracovaný, jeho protivník Ernest Bokroš nopak velebený. Aj taký je hokejový život trénera.

Tréner SR “20“ Ernest Bokroš nepriamo potvrdil, že základom úspechu nad silným rivalom z bývalej federácie bola kvalitná príprava na súpera. "Pripravili sme sa na Čechov dobre. Videl som všetky štyri ich zápasy na turnaji. Pre nás je zápas proti nim niečo podobné ako pre Kanadu súboj so Spojenými štátmi americkými,“ povedal po zápase s Českom.

Český tréner Miroslav Přerost sa posťažoval na nepremieňanie šancí a to najmä v druhej tretine. Vo fázach za stavu 1:0 pre Slovákov boli Česi lepším tímom, ale súpera podržal brankár Denis Godla. "Rozhodla druhá tretina. Ťažko môžeme uspieť, keď nepremeníme šance. Slováci mali dve a premenili ich. Napresadili sa nám kľúčoví hráči,“ povedal Přerost pre server idnes.cz. Jeho asistent Pavel Trnka doplnil: "Po víťaznom zápase s Ruskom hráčom pribudlo sebavedomie, čo bolo skvelé. Slováci však v tomto zápase viac chceli vyhrať. Celkovo to nie je pre nás od začiatku dobrý turnaj.