25°
Lea
29.4.2024
Krvavý kúpeľ... Peter Mikuš obeťou likvidačného zákroku

PRAHA / Obranca hokejovej Slavie Tomáš Micka vyfasoval v piatkovom stretnutí 10. kola najvyššej českej súťaže proti Hradcu Králové trest v hre za napadnutie.

V pätnástej minúte duelu totiž likvidačným zákrokom paralyzoval ramenom slovenského zadáka Petra Mikuša, ktorý sa okamžite zložil na ľad. Dvadsaťdeväťročný trenčiansky rodák rozohral puk z vlastnej tretiny a hneď potom prišiel nevyberaný Mickov atak.

Zakrvaveného Mikuša odniesli z ľadu na nosidlách a previezli ho do nemocnice, previnilec môže očakávať trest od disciplinárky. Slavia podľahla 1:5.

"Nie som zákerný hráč," opakoval Micka stále dokola. Brankár Kantor priznal, že mu z pohľadu na zraneného spoluhráča bolo zle. "Úplne som sa roztriasol a radšej som sa otočil do publika. Keď ho potom viezli na nosidlách, tak som k nemu prišiel a poprial mu, nech to dobre dopadne. V tých chvíľach už odpovedal, tak som si oddýchol."