Juraj
24.4.2024
Nitra zdolala Piešťany po nájazdoch, Martin potrápil Košice

Zdroj: sita, 2.kolo Nitra vs Piešťany

NITRA / Hokejová Tipsport extraliga pokračovala zápasmi 2.kola. Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľňajšom dramatickom zápase 2. kola Tipsport extraligy nad Piešťanmi 5:4 po samostatných nájazdoch.

Domáci viedli po prvej tretine už 2:0 po góloch Filipa Bajteka a Jozefa Stümpela, ale hostia odpovedali v druhej dvadsaťminútovke. V 23. min sa najprv v presilovej hre presadil Matúš Rais a o päť minút neskôr vyrovnal Tomáš Klempa. Nitrania sa opäť dostali do vedenia v 36. min po presnom zásahu Richarda Mráza a na 4:2 upravil v 46. min Jakub Ručkay. Hostia sa však nevzdávali, v presilovke znížil v 51. min Tibor Kutálek a Jozef Haring o minútu neskôr rozhodol o tom, že sa bude predlžovať. V nadstavenom čase gól nepadol a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich sa už v prvej sérii presadil domáci Roman Tománek, jeho pokus bol jediný úspešný zo všetkých piatch.

Hokej - Tipsport extraliga 2014/2015 - 2. kolo:

HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany 5:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 8. Bajtek (Piačka, Lelkeš), 9. Stümpel (Tománek, H. Ručkay), 36. R. Mráz (M. Kováčik), 46. J. Ručkay (Marek Slovák, J. Štefanka), rozhodujúci sam. nájazd Tománek - 23. Rais (Románek, Klempa), 28. Klempa (Šedivý), 51. Kutálek (Rapáč, Rais), 52. Haring (Hamrák)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, 3222 divákov

Nitra: Lakosil - Michal Novák, Ordzovenský, Nádašdi, Guoth, Milo, Eremenko, Kloz - Tománek, Stümpel, H. Ručkay - R. Mráz, M. Kováčik, Pupák - J. Ručkay, J. Štefanka, Marek Slovák - Piačka, Lelkeš, Bajtek
Piešťany: Šúrek - Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Cunik, Valjent, Srnec, Bučka - Klempa, Mišura, Románek - Kutálek, Holovič, Rapáč - Haring, Hamrák, Lichanec - Brzobohatý, M. Toman, Vaculín

Hokejisti Zvolena zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 2. kola Tipsport extraligy na ľade Skalice 4:2. Hostia viedli po 40 minútach už 2:0 gólmi Andreja Podkonického z 8. a Tomáša Škvaridla z 28. minúty, ale domáci dokázali v poslednej časti vzdorovať. Na 1:2 znížil v 45. min český legionár Petr Stloukal z trestného strieľania, no v 50. min poslal Zvolenčanov opäť do dvojgólového vedenia Emil Bagin. V 53. min sa presadil znova Stloukal, ale snahu domácich v poslednej minúte definitívne ukončil Podkonický druhým gólom v zápase. Zvolen vyhral aj druhý duel v novej sezóne.

HK 36 Skalica - HKM Zvolen 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 45. Stloukal (z tr. strielania), 53. Stloukal - 8. Podkonický (Michal Chovan, L. Jurík), 28. Škvaridlo, 50. Bagin (Juraško, Brabenec), 60. Podkonický (Michal Chovan, Juraško)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Kacej, Stanzel, 1327 divákov

Skalica: M. Lipovský - Nechala, Gründling, Krejčiřík, P. Horváth, Popela, Mikéska - Jabrocký, R. Školiak, Méry - Vaškovič, B. Mráz, Stloukal - J. Jurík, Štumpf, Bezúch - Bene, Romančík, Chylo
Zvolen: Šimko - Bagin, Juraško, Pokovič, Hraško, Pichnarčík, S. Tomko, Varholík, Dervarič - Puliš, Brabenec, Obdržálek - Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan - Škvaridlo, Bortňák, Hebar - M. Sloboda, Čanky, Martin Ďaloga

Hokejisti Popradu zdolali na domácom ľade Žilinu poľahky 5:1 a dosiahli tretie víťazstvo v novej sezóne. Skóre duelu pod Tatrami otvoril v 8. min nestarnúci Arne Kroták a v druhej dvadsaťminútovke pridali ďalšie zásahy Popradčanov Lukáš Hvila a Ľuboš Bartečko. V úvode tretej tretiny síce znížil v presilovej hre Tomáš Horna, ale na opačnej strane rovnako v početnej výhode o niekoľko minút skóroval Matúš Matis. Na konečných 5:1 upravil v záverečnej minúte Samuel Takáč. Poprad z troch zápasov vyhral všetky a je lídrom tabuľky.

HK Poprad - MsHK Žilina 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Góly: 8. Kroták (Paločko, Takáč), 33. Hvila (T. Sýkora, Bartečko), 39. Bartečko (Suchý, Hvila), 47. Matis (Kroták, Kasík), 60. Takáč (Paločko, Kroták) - 42. Horna (Kristek, Kubiš)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Bogdaň, Jobbágy, 1231 divákov

Poprad: Kostúr - Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský - Hvila, Bartečko, T. Sýkora - Kroták, Takáč, Paločko - Rapáč, Paukovček, Matis - Štrauch, Boltun, Gápa
Žilina: Landsman - Moravec, Bobček, Kadela, Jelínek, Dlouhý, Ďurkech, Krčula - Horna, Kristek, Kubiš - Kanko, Drábek, Jarab - A. Lipovský, Valášek, Drevenák

Hokejisti Košíc zvíťazili nad Martinom 4:3 po samostatných nájazdoch. Úradujúci majster SR v zápase trikrát viedol, ale hostia vždy dokázali kontrovať. Na úvodný presný zásah Tomáša Hrnku zo štvrtej minúty odpovedal o desať minút neskôr Peter Galamboš. Košice poslal do vedenia v 23. min Erik Černák, na 2:2 vyrovnal v polovici zápasu Lukáš Finsterle. Hrnka v úvode tretej časti strelil druhý gól a Košice boli opäť vo výhode. Zápas poslal so predĺženia Andrej Themár gólom na 3:3 v 50. minúte. V nadstavenom čase sa nepodarilo skórovať ani jednému z tímov a duel dospel do nájazdovej lotérie. V prvej sérii bol úspešný domáci Bartoš, no v druhej vyrovnal Markovič. O víťazovi rozhodol v tretej sérii Spilar.

HC Košice - MHC Mountfield Martin 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 4. Hrnka (Philipp, Lapšanský), 23. Černák (Hrnka, Spilár), 44. Hrnka (Cebák, Stupka), rozhodujúci sam. nájazd Spilar - 13. Galamboš (T. Varga, Markovič), 32. Finsterle (Suja), 50. Themár (Važan)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák - Gajan, Smrek, 3220 divákov

Košice: Hylák - Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Macejko, Šeda - Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus - Spilar, P. Bartoš, Jenčík - Sojčík, Češík, Bicek - Hinďoš, Matúš Chovan, Stupka
Martin: J. Čech - Matejka, I. Ďatelinka, Tupý, Kolba, Dvořák, P. Smrek, Rusina, Brcko - T. Varga, Galamboš, Markovič - Važan, Fujerík, Themár - Suja, T. Klíma, Finsterle - L. Klíma, Illo, O. Jokeľ