10°
25.4.2024
VIDEO. Marinčin bodoval druhýkrát v kariére. V oslabení!

BUFFALO / Slovenský hokejista v službách Edmontonu Oilers Martin Marinčin dosiahol druhý bod v kariére v NHL, keď v pondelkovom zápase zámorskej NHL na ľade Buffala prihrával na víťazný zásah Matta Hendricksa.

Gól na konečných 3:2 sa zrodil v oslabení Edmontonu. Marinčin odohral 20:14 min a raz ohrozil bránku súpera. Veľmi dobrý výkon predviedol gólman Edmontonu Iľja Bryzgalov, ktorý kryl 42 striel hráčov Sabres.

Detroit si na domácom ľade poradil vďaka dvom gólom Justina Abdelkadera s trápiacim sa Vancouverom 2:0. Zápas v drese Red Wings začal v bránke Jonas Gustavsson, ale po prvej tretine pre nevoľnosť prenechal miesto Jimmymu Howardovi. Po suspendácii sa na lavičku Canucks vrátil tréner John Tortorella a do zostavy po zranení kapitán Henrik Sedin. Vancouver prehral štvrtý duel v rade. Tomáš Tatar i Tomáš Jurčo strávili na ľade vyše 15 a pol minúty a ďalšie dve boli na trestnej lavici. Tatar vystrelil dvakrát, Jurčo raz.

Z 25. asistencie v ročníku sa tešil Marián Hossa, ktorého Chicago vyhralo v Los Angeles 5:3. Hossa odohral 18:23 min a mal 2 strely. V druhej tretine sedel na trestnej lavici za sekanie Anžeho Kopitara. Hviezdou duelu sa stal Patrick Kane, ktorý strelil dva góly a pridal asistenciu. Michal Handzuš dostal v drese Chicaga voľno a nenastúpil. V tretej tretine sa štyrmi gólmi v rade podarilo Philadelphii otočiť zápas v San Jose a Flyers vyhrali 5:2. Andrej Meszároš patril medzi najvyťaženejších hráčov Philadelphie (19:21) a dostal aj jeden dvojminútový trest za faul.

Líder Východnej konferencie z Pittsburghu zdolal vďaka gólu Jamesa Neala v predĺžení Ottawu 2:1. Rovnakým pomerom a tiež v nadstavenom čase vyhralo Colorado nad New Jersey, čo bol štvrtý úspech v rade pre Avalanche. V nadstavenom čase rozhodol o osude stretnutia Ryan O´Reilly. Columbus začal náročný trojzápasový trip v Kalifornii víťazstvom na horúcom ľade Anaheimu, kde sa v úvode sezóny nepodarilo vyhrať žiadnemu tímu v riadnom hracom čase. Ducks doma prehrali druhý duel za sebou. Blue Jackets uspeli tretíkrát v sérii a posunuli sa v tabuľke Metropolitnej divízie na 2. miesto.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo - Edmonton 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 9. Ott (Myers, Hodgson), 20. Stafford (Girgensons, M. Weber) - 1. Petry (Jakupov, Perron), 37. J. Schultz (Perron, Ference), 41. Hendricks (B. Gordon, MARINČIN)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 20:14 min, mal 1 strelu, 1 plusový bod a 1 asistenciu.

Pittsburgh - Ottawa 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 17. Gibbons (Määttä, J. Jokinen), 62. Neal (Bortuzzo, Malkin) - 15. S. Da Costa (Conacher, Condra)

Detroit - Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 22. Abdelkader (Zetterberg, Nyquist), 60. Abdelkader (N. Kronwall)
Tomáš Tatar odohral 15:39 min, mal 2 strely a 2 tr. minúty, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 15:53 min, mal 2 strely a 2 trestné minúty.

New Jersey - Colorado 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 19. R. Carter (Bernier, S. Gionta) - 59. Parenteau (Barrie, Landeskog), 61. R. O´Reilly (Duchene, MacKinnon)

Anaheim - Columbus 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Góly: 46. Perreault (Maroon, Selänne), 57. Getzlaf (Lindholm, Penner) - 12. Johansen (Horton, Jenner), 37. Umberger (Wisniewski, Letestu), 49. Foligno (Umberger, Anisimov), 54. Foligno (Atkinson, Ťutin)

Los Angeles - Chicago 3:5
(1:2, 1:1, 1:2)
Góly: 10. Doughty (Vojnov, Kopitar), 27. Kopitar (J. Carter, Toffoli), 52. Toffoli (J. Carter, Kopitar) - 2. P. Kane (Toews, Sharp), 9. Bickell (P. Kane, Shaw), 34. Kruger (Leddy, B. Smith), 48. Leddy (MARIÁN HOSSA, Versteeg), 52. P. Kane (Sharp, Toews)
Marián Hossa (Chicago) odohral 17:03 min, mal 2 strely, 1 asisteenciu, 1 plusový bod a 2 trestné minúty.

San Jose - Philadelphia 2:5 (2:1, 0:0, 0:4)
Góly: 8. Nieto (Wingels, Irwin), 13. Nieto (B. Burns, J. Thornton) - 5. Streit (Giroux, Hartnell), 42. Read (Downie, Couturier), 43. Raffl (Gustafsson, A. Hall), 44. Giroux, 58. Voráček (Giroux, Hartnell)
Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 19:21 min, mal 2 trestné minúty.