26.4.2024
VIDEO. Hetrik a prihrávku Nyquista znegoval v predĺžení Ovečkin

WASHINGTON / V drese červených krídel zažiaril Švéd Gustav Nyquist, ktorý dosiahol hetrik a pridal aj jednu prihrávku.

Ani tieto výkony však Detroitu nestačili na víťazstvo. Red Wings síce vyrovnali na 4:4 aj 5:5, ale o triumfe Washingtonu 6:5 po predĺžení rozhodol presilovkovým gólom v 63. min ruský kanonier Alexander Ovečkin, ktorého vyhlásili za tretiu hviezdu duelu. Capitals získali početnú výhodu za zákrok Brendana Smitha, čo vyvolalo vlnu nevôle v hosťujúcom tábore.

Je to ťažká prehra, ale myslím si, že sme si zaslúžili ísť aspoň do nájazdov. Bohužiaľ sa rozhodca rozhodol zapískať faul v predĺžení. Henrik Zatterberg, pozn rozdáva neskutočné puky, je radosť sa na to pozerať,“ uviedol po zápase Tomáš Tatar prostredníctvom svojho oficiálneho profilu na Facebooku. Autor rozhodujúceho presného zásahu Ovečkin poznamenal: „Získali sme veľmi dôležité dva body. V tejto časti sezóny sa ráta každučký bodík. Verím, že tento triumf nás nakopne v nasledujúcom zápase.“

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK a vyhrajte!