Vojtech
23.4.2024
Päť gólov Slovana v priebehu 13 minút znamená výhru nad CSKA 5:4

Zdroj: sita, Slovan-CSKA Moskva

MOSKVA / Hokejisti Slovana dnes tvoria rekordy: prvýkrát dali v 2.tretine 5 gólov, trafil sa Radivojevič a tri góly padli v priebehu 70 sekúnd!

Slovan dnes odštartoval dvojzápasový trip zápasom proti CSKA, s ktorým v KHL ešte nezvíťazil. A šokoval hneď viackrát - inkasoval gól v 23. sekunde, v 2. tretine skóroval päťkrát, tri góly dokonca v priebehu 70 sekúnd.

Postupne skórovali Michal Sersen (v početnej výhode), Michal Vondrka, Libor Hudáček a spomenutý Radivojevič. Slovan išiel do kabín s trojgólovým náskokom - na zníženie Nikitu Zajceva totiž stihol odpovedať - takisto v presilovke - obranca Vladimír Mihálik svojím prvým tohtosezónnym gólom. Domáci sa v záverečnom dejstve zjavne hodlali vrátiť do stretnutia: v 44. min využil presilovú hru Zajcev a v 55. min dal kontaktný gól Alexander Frolov (tiež v nerovnovážnom stave), ale slovanisti si napokon už udržali cenné víťazstvo.

Pripomíname, že v nedeľu nastúpi Slovan v derby na ľade Levu Praha a na postupovú 8.priečku aktuálne stráca 11 bodov.

CSKA Moskva - Slovan Bratislava 4:5 (1:0, 1:5, 2:0)

Góly: 1. Saprykin (Morozov), 38. Zajcev (Rylov), 44. Zajcev (Prochorkin, Radulov), 55. Frolov (Morozov, Rylov) - 27. Sersen (Škoula), 27. Vondrka, 28. Hudáček, 32. Radivojevič, 40. Mihálik. Rozhodovali: Akuzovskij, Ščenjov - Putilin, Sivov, vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše Daňo 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 3247 divákov

CSKA Moskva: Proskurjakov - Denisov, Rylov, Mišarin, Zajcev, Pervyšin, Eminger, Jegoršev - Morozov, Filppula, Saprykin - Radulov, Prochorkin, Grigorenko - Žarkov, Fefelov, Frolov - F. Fiodorov, Nepriajev, Zubov
Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - Radivojevič, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Šťastný, Hudáček - T. Mikúš, Matoušek, Bakoš

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.