17°
29.3.2024
Košičania vyškolili juniorov z HK Orange, hetrik Marcinka

Zdroj: sita, HK Orange 20-Košice

BRATISLAVA / HK Orange 20 vrámci 22.kola hokejovej extraligy prehrali s Košicami 0:6.

Hokej - Tipsport extraliga 2013/2014 - 22. kolo:

HK Orange 20 - HC Košice 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Góly: 8. P. Bartoš (Cebák, L. Nagy), 34. L. Nagy (D. Pašek), 40. T. Marcinko, 44. L. Nagy (Cebák), 57. Macejko (Hinďoš, Boltun), 58. T. Marcinko (L. Nagy)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Bundil - Kacej, Výleta, 413 divákov

Orange 20: R. Sabol - Predajniansky, Luža, E. Černák, Valjent, Gachulinec, Bačik, Rusina, Dinda - Minárik, Kolena, Tibenský - Skalický, R. Gašpar ml., Šimun - Rzavský, Mlynčár, Rzavský - P. Koyš, Dominik Rehák, Palovič
Košice: Hylák - Šeda, Klouček, Macejko, Deyl, M. Takáč, Cebák, Martin Chovan - L. Nagy, P. Bartoš, Bicek - R. Jenčík, D. Pašek, Spilar - Hinďoš, Boltun, Jokeľ - Češík, T. Marcinko, Hrnka

Košičania už od začiatku potvrdzovali úlohu favorita a už v 7. min sa ujali v presilovke vedenia, keď pokus Cebáka tečoval P. Bartoš za chrbát Sabola. Hostia mali v úvodnom dejstve aj ďalšie šance, ale domáceho gólmana už neprekonali.

V druhej časti mohol hneď v úvodných sekundách vyrovnať Minárik, ale jeho pokus Hylák aj so šťastím poslal nad svoju bránku. V 26. min L. Nagy po chybnej rozohrávke domáceho mužstva trafil len hornú žŕdku. Ten istý hráč pridal druhý presný zásah Košíc v oslabení v 34. min. Už na rozdiel troch gólov zvýšil 56 sekúnd pred druhou sirénou T. Marcinko, keď obkorčuľoval domácu bránku a prekvapil Sabola.

Aktívny L. Nagy na začiatku III. tretiny nepremenil únik, jeho blafák zneškodnil Sabol. O tri minúty neskôr už skúsený krídelník nezaváhal, keď po prihrávke Cebáka poslal švihom puk do bránky súpera - 0:4. Piaty gól Košíc nepridal v 52. min Bicek, ktorého delovka trafila Sabola do masky. O ďalšie dve minúty nepochodil ani Deyl, keď puk z jeho hokejky zastavila horná žŕdka domácej bránky. V 57. min upravil na 5:0 po kombinačnej akcii obranca Macejko a definitívnu podobu výsledku dal 130 sekúnd pred koncom duelu T. Marcinko.

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): "Odohrali sme kvalitné stretnutie proti silnému súperovi. Napriek krutému výsledku bolo pozitívne, že nám v zápase fungovala organizácia hry, súper sa nedostával do prečíslení. Žiaľ, tri z gólov sme inkasovali po tečovaných strelách. Negatívom na našej hre bolo, že sme opäť nedokázali využiť presilovky a v ofenzíve sme sa nevedeli presadiť cez kvalitného súpera.“
Anton Tomko (tréner HC Košice): "Som rád, že sme duel zvládli a splnili úlohu favorita. Mali sme pomalší rozbeh, ale s pribúdajúcim časom sme ovládli hru a zaslúžene zvíťazili. Trochu ma mrzia zbytočné vylúčenia na našej strane, ale oslabenia sme výborne zvládli.“