Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Martin, Poprad a Trenčín zatiaľ nedostali extraligovú licenciu
Zdielať na

Martin, Poprad a Trenčín zatiaľ nedostali extraligovú licenciu

Zdroj: tasr

VYSOKÉ TATRY / Hokejové kluby MHC Martin, Dukla Trenčín a HK Poprad nesplnili do štvrtka 22. augusta podmienky na udelenie súťažnej licencie pre najvyššiu slovenskú súťaž a výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) im ju na štvrtkovom zasadnutí vo Vysokých Tatrách neudelil.

Trio klubov má teraz pár dní na splnenie predpísaných podmienok. Na základe odporúčacieho stanoviska komisie pre prevod súťažných licencií SZĽH a v zmysle smerníc členovia exekutívy schválili vydanie súťažných licencií na sezónu 2013/2014 pre sedem extraligových klubov - HC Košice, HK 36 Skalica, ŠHK 37 Piešťany, HC´05 Banská Bystrica, HK Nitra, HKM Zvolen a MsHK Žilina. Okrem týchto družstiev bude účastníkom Tipsport extraligy v sezóne 2013/2014 aj reprezentačné družstvo SR do 20 rokov, ktoré bude v najvyššej súťaži hrať pod hlavičkou HK Orange 20 a na svoje domáce stretnutia takisto ako vlani nastúpi na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v Bratislave.

O prípravách hokejových súťaží pre sezónu 2013/2014 informovali pod Tatrami členov výkonného výboru riaditeľ riadiaceho orgánu Tipsport extraligy - spoločnosti Pro Hokej a.s. Vladimír Paštinský a športový riaditeľ SZĽH Roman Štamberský. Komisia pre prevod súťažných licencií SZĽH po oznámení stanoviska riadiacemu orgánu súťaže Pro Hokej neodporučila VV SZĽH vydať Martinu, Trenčínu a Popradu súťažné licencie pre družstvo seniorov v sezóne 2013/2014. "Výkonný výbor SZĽH na základe stanoviska odbornej komisie - Komisie pre prevod súťažných licencií SZĽH sa uzniesol, že o vydaní súťažnej licencie pre družstvá seniorov MHC Martin a.s., HK Poprad s.r.o., a HK Dukla Trenčín a.s. na sezónu 2013/2014 rozhodne až po doručení odporúčacieho stanoviska Komisie pre prevod súťažných licencií SZĽH a kladného stanoviska Pro Hokej a.s. v osobitnom konaní po 1. septembri 2013," píše sa v správe o zasadnutí VV na zväzovom webe.

Kluby prihlásené do ďalších súťaží riadených SZĽH počnúc prvou hokejovou ligou a končiac žiackymi súťažami splnili podmienky pre udelenie súťažnej licencie a VV SZĽH im na základe odporúčacieho stanoviska komisie pre prevod súťažných licencií schválil ich vydanie na sezónu 2013/2014.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Súvisiace články