Gesto fair-play! Tomáš Slovák nechcel vyhrať titul podvodom

Gesto fair-play! Tomáš Slovák nechcel vyhrať titul podvodom

ZLÍN / Slovenskému hokejovému obrancovi Tomášovi Slovákovi z Plzne po rozhodujúcom siedmom finále českej extraligy poriadne odľahlo a radosť zo zisku titulu mal dvojnásobnú.

Poslednú bitku nechcel vyhrať podvodom a v nedeľu v Zlíne urobil pre mnohých nepochopiteľný krok. V čase 59:46 min sa domáci za stavu 2:3 z ich pohľadu zúfalo snažili dostať do útočného pásma. Tesařík nahodil puk na bránku, ale ten vyletel mimo hraciu plochu. Rozhodcovia nariadili vhadzovanie v strednom pásme. Hlavný rozhodca Antonín Jeřábek však po rozhovore so Slovákom verdikt čiarových kolegov zmenil. Tridsaťročný obranca priznal, že puk ľahko tečoval svojou prilbou. Vhadzovalo sa napokon pred plzenskou bránkou a Zlín vyrovnal na 3:3. Plzeň napokon rozhodla o premiérovom titule až v druhom predĺžení v 97. min zásluhou Martina Straku.

"Som čestne vychovaný a nechcel som, aby historicky prvý titul získala Plzeň podvodom. Viem, že v dnešnej dobe na tieto reči ľudia neveria. Veľa z nich ma považuje za blázna, ale takto to malo byť. Hovoril som si, že keď už sme minútu pri Kovářovom vylúčení ubránili, udržíme aj tých pár sekúnd. Nevyšlo to, ale v šatni sme si povedali, že budeme bojovať ďalej. Verili sme tomu, že to dotiahneme do víťazného konca. Ďakujem Pánu Bohu a Martinovi Strakovi, že to dopadlo dobre," uviedol v rozhovore pre iSport.cz Tomáš Slovák, ktorý by sa v utorok mal hlásiť na zraze slovenskej reprezentácie pred majstrovstvami sveta. Odchovanec košického hokeja priznal, že podobný krok by urobil znova. "Rozhodca za mnou prišiel, spýtal sa a ja som mu povedal, ako to bolo. Viem, že to celá republika sledovala v televízii, nemohol som podvádzať. Nešlo to. V kabíne pred predĺžením sa to neriešilo, mnohí spoluhráči mi tvrdili, že by to urobili tiež. Som rád, že ma v tom podržali. A verím, že tí, ktorí moji gesto nechápu, časom pochopia a tiež mi odpustia," uviedol Slovák.

Vo svojej zbierke už má titul s Košicami z roku 2009, v roku 2003 vyhral s Kelownou juniorskú WHL. Plzeň v nedeľu oslavovala premiérový český titul. "Stále tomu nemôžem uveriť. Nádhera! Už som vyhral doma titul s Košicami, ako pre rodáka z tohto mesta to bola pre mňa veľká vec. Zažíval som rovnaké pocity ako teraz Martin Straka a ďalší Plzenčania. Vyhrať český titul v siedmom zápase finále, v takom dlhom a napínavom predĺžení, to je obrovská paráda. Veľmi si to užijem," doplnil pre iSport.cz Tomáš Slovák.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Zdroj: idnes, Tomáš Slovák Plzeň

Zdroj: sita/youtube

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Matky rebelky: Šťastné a veselé
23:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
00:55 Noviny TV JOJ
20:45 Hudba ticha
23:20 Úder pod pás
01:10 Hoď svišťom II.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VI.
22:55 ŽREBOVANIE
23:00 TIPOS INFO
22:15 Agi Bagi
22:30 Zabi nudu! II.
22:35 Máša a medveď III.
22:05 Kolonie
23:50 Ve jménu krále 2
01:25 Nájemní zabijáci