Hermína
6.5.2024
Highlight: Rozbehnuté Piešťany zrazil na kolená Školiak

Zdroj: pd, Piešťany-Skalica

PIEŠŤANY / Piate štvrťfinále mali skvele rozbehnuté Piešťany, keď nad Skalicou vyhrávali 4:1. Napokon sa však z víťazstva tešili pred kamerami HUSTE.tv Záhoráci.

ŠHK 37 Piešťany - HK 36 Skalica 4:5 (4:2, 0:0, 0:3) - stav série 2:3

Góly: 5. Peško (J. Ručkay, H. Ručkay), 6. Mertel (Stupka, Chylo), 8. Chylo (Mertel, Drgoň), 15. Stupka (Mertel, Chylo) - 7. I. Jankovič, 19. R. Školiak (Pálffy, Klejna), 42. Stieler (Lažo), 58. Lažo (Pálffy, R. Školiak), 60. R. Školiak (Vyrůbalík)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Škadra (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, Bobček (Skalica) 20 min za údery, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc J., Lauff - Rovenský, Snášel, 3060 divákov

Piešťany: Tomek - Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, A. Hruška, V. Urban, Bučka, A. Kolník - S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek - H. Ručkay, Peško, J. Ručkay - Chylo, Mertel, Stupka - Šišovský, M. Toman, Haring
Skalica: M. Lipovský (8. Trenčan) - L. Kozák, I. Jankovič, Vyrůbalík, Trška, Barák, Bobček, Jaborník, Beňa - Pálffy, R. Školiak, Klejna - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, Šátek - Bezúch, T. Šille, J. Jurík

Na vypredanom štadióne sa hral od začiatku svižný hokej. Domáci spustili strelecký koncert už v 5. min, keď Peško otvoril skóre stretnutia. V hľadisku ešte neutíchla radosť a už v 6. min strelou švihom zvýšil vedenie domácich Mertel. O minútu neskôr však hostia náhodne nastreleným pukom od Jankoviča znížili na 1:2. Domáci kontrovali opäť v 8. min: Chylo tretím gólom vyhnal z bránky Lipovského. V 15. min prekonal striedajúceho Trenčana v bránke Skalice Stupka, keď do bránky doklepol odrazený puk od žŕdky. V 18. min nepremenili tutovky domáci J. Ručkay a Melichárek. Vzápätí hostia znížili, keď skúsený Pálffy prihrávkou spoza bránky nabil Školiakovi - 2:4.

Druhá tretina sa začala šancami domácich, ale hra sa postupne vyrovnala. V 26. min nevyužili príležitosti domáci Melichárek ani Peško. V 31. min sa vyznamenal domáci gólman Tomek, keď zlikvidoval dorážku hráča hostí. Následne si Melichárek nakorčuľoval do pásma hostí a tvrdou strelou zasiahol brankára Trenčana do pleca. Vo zvyšných minútach druhej tretiny už gól nepadol, a tak po druhej tretine zostal nezmenený stav

Nástup do tretej tretiny mali lepší hostia. Na začiatku 42. min Stieler strelou pod hornú žŕdku znížil na 3:4. V ďalších minútach bola hra rozháraná, v 54. min sa ocitol v šanci H. Ručkay, ale zamotal sa v kľučkách. V 56. min pálil od modrej čiary Drgoň pri presilovej hre, ale trafil len brankára Trenčana. Domáci pôsobili veľmi nervóznym dojmom a v 58. min Skaličania využili presilovú hru, keď Pálffyho prihrávku premenil na vyrovnávajúci gól Lažo. Všetci už očakávali predĺženie, ale jedenásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času pri zmätku v obrannom pásme domácich dorazil strelu Vyrůbalíka do bránky na víťazný gól Školiak - 4:5.