Polojasno
27°
Bratislava
Xénia
2.6.2023
Handzuš, Országh a Zedník ako čašníci zarobili 1837 €!
Zdielať na

Handzuš, Országh a Zedník ako čašníci zarobili 1837 €!

Výťažok 1 837,80 eura na organizovanie tábora pre onkologicky choré deti je výsledkom sobotnej charitatívnej akcie v banskobystrickej cukrárni Dolce Positivo, ktorej hlavnými aktérmi boli hokejové hviezdy Michal Handzuš, Vladimír Országh a Richard Zedník.

Tí sa popoludní od 15.00 do 18.00 stali v tejto cukrárni čašníkmi. Zároveň prebiehala aj dražba torty s ich podpismi. Výsledná suma, ktorú darom dostalo občianske združenie Svetielko nádeje, je dvojnásobkom tržby, ktorú hokejisti zarobili, plus 170 eur, za ktorú sa vydražila torta. Cukráreň bola počas akcie stále plná návštevníkov.

Sme radi, že ľudia prispeli na dobrú vec. Veríme, že takáto spolupráca bude pokračovať a zapoja sa do nej aj ďalší športovci. Výťažok bude bohato stačiť na organizovanie víkendového tábora pre deti, možno urobíme aj dva turnusy,“ povedal Ľuboš Moravčík zo Svetielka nádeje. Ako spresnil, ide o hipoterapeutický pobyt na ranči pre päť až desaťročné deti s rodičmi. Tábory Svetielko nádeje organizuje každoročne.

Sobotňajšiu charitatívnu akciu vymysleli a Svetielko nádeje na spoluprácu oslovili samotní hokejisti. „Prijali sme to veľmi radi, pretože Michal Handzuš je známy tým, že navštevuje deti na onkológii. Táto akcia je v podstate pokračovaním našej dlhodobej spolupráce,“ dodal Moravčík. Michal Handzuš priznal, že úloha čašníka bola preňho náročná. „Robilo mi to celý čas problém. Bolo toho veľa - musel som stíhať, zapamätať si objednávky, aby som vedel presne, na ktorý ich mám priniesť. Bolo to určite náročné, ale aj zaujímavé,“ povedal Handzuš.

Občianske združenie Svetielko nádeje pôsobí pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici a venuje sa zlepšovaniu života detí s onkologickými a život limitujúcimi ochoreniami.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Súvisiace články