13°
Galina
3.5.2024
KHL: Slovan zvíťazil v Novosibirsku gólmi Lipianskeho a Miklíka

Hokejisti Slovana Bratislava uspeli vo svojom druhom stretnutí na šnúre u súperov v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď v piatok zvíťazili na ľade Sibiru Novosibirsk 2:1.

Zverenci trénera Rostislava Čadu súpera nepustili do vedenia, víťazný gól zaznamenal v 36. min Michel Miklík.

Slovan mal hneď v úvode výhodu presilovky, ale do výraznejšej šance sa nedostal. V 7. min putoval na trestnú lavicu Dravecký, no domáci neprekonali pozorného Janusa. Skóre duelu otvoril v 11. min Lipiansky, ktorý spomedzi kruhov využil spätnú bekhendovú prihrávku Michela Miklíka. V úvodnej dvadsaťminútovke potom obaja súperi nevyužili po jednej početnej výhode. V druhej časti belasí ubránili oslabenie pri vylúčení Michela Miklíka, no dve minúty na trestnej lavici oslávenca Marka Daňa, ktorý v piatok dosiahol 18 rokov, skrátil Kristián Kudroč - 1:1. Od odchovanca michalovského hokeja sa odrazil puk z hokejky Kopejkina za brankára Janusa. Druhý gól Slovana pridal v 36. min Michel Miklík po peknej prihrávke od Vondrku. V III. tretine mali domáci niekoľko šancí na vyrovnanie, ale Janus chytal veľmi dobre a udržal pre hostí trojbodové víťazstvo.

Najbližšie sa Slovan predstaví v nedeľu 2. decembra o 11.00 h SEČ na ľade Metallurgu Novokuzneck. V tabuľke Západnej konferencie majú belasí z 30 zápasov 47 bodov a patrí im 5. miesto.

Výsledok KHL:

Sibir Novosibirsk - HC Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 29. Kudroč (Kopejkin) - 11. Lipiansky (Michel Miklík), 36. Michel Miklík (Vondrka)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Ravodin - Šichanov, A. Micheľ, 4600 divákov

Sibir: Gajdučenko - Zajcev, Kutuzov, Kudroč, Kulda, Karavajev, K. Alexejev, Ignatovič - Glazačov, Lehterä, Enlund - Kopejkin, A. Nikulin, Krivonožkin - Drugov, Malyšev, Sannikov - Vorošilo, Nikitenko, Gračiov - Šumakov
Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Sigalet, Sekera, Štajnoch, Sersen, J. Tabaček - Bartovič, Bližňák, L. Hudáček - Michel Miklík, Lipiansky, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - M. Daňo, Ölvecký, T. Mikúš