Jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Brankár (†22) hádzanárov Prešova zahynul pri autonehode
Zdielať na

Brankár (†22) hádzanárov Prešova zahynul pri autonehode

Hádzanári slovenského majstra Tatrana Prešov smútia. Ich brankár František Boháč (†22) v noci tragicky zahynul pri autonehode v Košiciach.

Čelný náraz do betónového piliera

Policajná správa KR PZ v Košiciach uvádza, že sa táto tragická nehoda stala dnes okolo 01:40 h na Americkej triede v Košiciach. Vodič šiel na vozidle značky Audi A4 v smere od obchodného centra k Ťahanovskej ulici, kde v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam z doposiaľ z nezistených príčin zišiel mimo vozovku a čelne narazil do betónového piliera nadchodu pre chodcov.

V čase nárazu sa tachometer zasekol, ukazoval 120 km/h. Mladý vodič utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Okolnosti nehody vyšetruje polícia spoločne so znalcom z odboru dopravy.

Bol odchovancom Košíc, do Prešova prišiel v lete

František Boháč (†22) bol odchovancom košickej hádzanej. Z MHK prestúpil do Tatrana Prešov počas tohto leta. Bol perspektívnym brankárom pre slovenskú reprezentáciu, v jej drese debutoval v apríli v zápase proti Rakúsku v Tullne. Ako brankárska trojka figuroval v júni aj v nomináciii trénera Zoltána Heistera pre posledný júnový zápas uplynulej kvalifikácie o postup na budúcoročný európsky šampionát.

Pohreb pravdepodobne v sobotu, zápas odložia

"Je to obrovská strata pre náš klub, po ľudskej i hernej stránke. Pohreb bude pravdepodobne v sobotu, čo znamená, že náš zápas v SEHA lige proti Izvidaču Ljubuški bude odložený," povedal manažér Tatrana Prešov Miroslav Šosták.

pz/tatran prešov

Súvisiace články