Brankár (†22) hádzanárov Prešova zahynul pri autonehode

Brankár (†22) hádzanárov Prešova zahynul pri autonehode

Hádzanári slovenského majstra Tatrana Prešov smútia. Ich brankár František Boháč (†22) v noci tragicky zahynul pri autonehode v Košiciach.

Čelný náraz do betónového piliera

Policajná správa KR PZ v Košiciach uvádza, že sa táto tragická nehoda stala dnes okolo 01:40 h na Americkej triede v Košiciach. Vodič šiel na vozidle značky Audi A4 v smere od obchodného centra k Ťahanovskej ulici, kde v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam z doposiaľ z nezistených príčin zišiel mimo vozovku a čelne narazil do betónového piliera nadchodu pre chodcov.

V čase nárazu sa tachometer zasekol, ukazoval 120 km/h. Mladý vodič utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Okolnosti nehody vyšetruje polícia spoločne so znalcom z odboru dopravy.

Bol odchovancom Košíc, do Prešova prišiel v lete

František Boháč (†22) bol odchovancom košickej hádzanej. Z MHK prestúpil do Tatrana Prešov počas tohto leta. Bol perspektívnym brankárom pre slovenskú reprezentáciu, v jej drese debutoval v apríli v zápase proti Rakúsku v Tullne. Ako brankárska trojka figuroval v júni aj v nomináciii trénera Zoltána Heistera pre posledný júnový zápas uplynulej kvalifikácie o postup na budúcoročný európsky šampionát.

Pohreb pravdepodobne v sobotu, zápas odložia

"Je to obrovská strata pre náš klub, po ľudskej i hernej stránke. Pohreb bude pravdepodobne v sobotu, čo znamená, že náš zápas v SEHA lige proti Izvidaču Ljubuški bude odložený," povedal manažér Tatrana Prešov Miroslav Šosták.

Zdroj: pz/tatran prešov

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Janette Rákošová, tatranpresov.sk

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:30 SEDEM
23:20 Myšlienky vraha VII.
00:20 Myšlienky vraha VII.
20:25 John Carter
23:10 Nebezpečná láskavosť
01:55 Taken - Posadnutý pomstou II.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
22:55 ŽREBOVANIE
23:00 TIPOS INFO
22:35 Zabi nudu! II.
22:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
22:50 Volám sa Caillou V.
20:15 Mlčení
23:00 Suburbicon: Temné předměstí
00:40 Zlato